Sağlık

Ananasın Faydaları Nelerdir?

Ananasın Faydaları Nelerdir?, sağlık bölümümüzde Ananasın Faydaları Nelerdir? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Ananasın Faydaları Nelerdir? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Ananasın Faydaları Nelerdir?

Ananas faydalarıyla birlikte görünüşüyle de bi hayli dikkat çeken bir meyvedir. Görünüşü sebebiyle birden çok meyveden farklı olan ananas yeşil yaprakları olan, dış kısmı dikenlerle kaplı, çapraz çizgileri bulunan ve altın rengine sahiptir. Görünüşüyle bu kadar dikkat çekmesi yanında sağlık yönünden da ananasın faydaları göz ardı edilemeyecek kadar çoktur. Ananas C vitamini yönünden en zengin meyvelerden biridir. Bunun yanında bu meyve dışında hiçbir meyve de bulunmayan bazı enzimler aracılığıyla sindirimi kolay bir hale getirir ve bu sayede yağ yakımını bi hayli hızlandırmaktadır.

Görüldüğü üzere ananasın zararları genelde fazla tüketimle yaşanan durumlardır. Bu durumlar ananasın faydaları yanında dikkat edildiği sürece etkili olmayacaklardır. Meyve olarak direk tüketilebilen ananas bunun yanında farklı şekillerde de tüketilebilmektedir. Bunlardan en gözde olanı iste rengarenk olan ananas salatalarıdır. Bunlardan ananas ve karides salatası tarifi şu biçimdedir:

Yumurtaları haşlayarak ufak küpler halinde kesin. Ananasları da eğer konserve alacaksanız direk küpler halinde kesebilirsiniz fakat taze alacaksanız ilk kez dikenlerinden ve kabuklarından ayıklamanız gerekmektedir sonrasında küpler haline getirebilirsiniz. Ayrıca içini aldığınız ananasın kabuklarını da çanak olarak kullanabilirsiniz.

Bu esnada karidesleri de ayıklayıp kaynatmalısınız. Tüm işlemler gerçekleştikten sonra marul dahil malzemelerimizi karıştırarak üzerine peynir rendeleyip limon baharat ve eğer isteğe göre değişik otlar ekleyebilirsiniz. Ananasın faydaları bi hayli fazladır tek önemle üstünde durulması gereken husus tüketim hususunda fazlaya kaçmamaktır bunun dışında afiyetle tüketebilirsiniz.

Source: everydayhealth / livescience

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu