Sağlık

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi, sağlık bölümümüzde Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi ile alakalı bilgi aktaracağız.. Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Sağlık alanında her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor ve hastalıkların nasıl tedavi edileceği hususunda yeni yöntemler geliştiriliyor. Üzerinde çalışmalar yürütülen konulardan bir diğeride hemoroid. Artık şimdilerde her hastalığın tedavi metotları kolaylaştığı gibi, hemoroid nasıl tedavi edileceği de bir o kadar kolaylaştı. Eskiden hastalığın evreleri ilerlediği zaman doktorlar hemen cerrahi müdahale öneriyordu. Lakin şimdilerde böyle bir durum yok. Artık teknolojik imkanlardan faydalanılarak hastalıkta ameliyatsız tedavi gerçekleştirilebiliyor. Söz konusu yöntemler aracılığıyla hastalar kısa zaman zarfında eski sağlıklarına kavuşabiliyor. Üstelik bu tedavi süresi boyunca hastanede yatma zorunluluğu yer almıyor.

Hemoroid, halk içinde basur olarak bilinir ve ülkemizde de sıklıkla bulunan bir hastalıktır. Makat etrafında ve içinde damar genislemeleri sonucu yaşanan varislerin belirli noktalarda üzerindeki mukozanın sarkması ile bir araya gelen bir hastalıktır. 1. ve 2. evredeyken fark edilirse önlem alınabilir ve hastalığın evre değiştirmesi engellenebilir. Lakin hastalık 3. evreye geçiş yaptıysa, bu durumda ilaç nasıl tedavi edileceği her zaman sonuç vermeyebilir. İşte böyle durumlarda doktorlar ameliyat önerir. Lakin şimdilerde 3. evredeki hastalıklar da ameliyatsız olarak tedavi edilebiliyor. Bunun için teknolojik gelişmelerden yararlanılıyor hemoroid şişlikleri yok ediliyor.

Hemoroid hususunda çığır açtigi söylenen bir teknoloji olan İnfrared Koagülasyon Teknolojisi, hemoroid hastalığının tedavi edilmesinde bir etkisi olmadığı görüldü. Söz konusu teknoloji ile normalde çok uzun sürecek bir cerrahi müdahale, bu teknoloji çok daha kısa sürüyor ve hastalar çok kısa zaman zarfında kendilerini ayakta buluyorlar. Normal şartlar altında yalnızca tek seans süren bu tedavi yöntem, arada bir gerekli olduğu durumlarda iki seans olarak uygulanabiliyor. Bu tedavi yönteminde hastanın hastaneye yatmak gibi bir zorunluluğu yer almıyor. Ama tedavide yetersiz ve tedavi etmediği , nukslerin kısa bir sürede oluştuğu görüldü. Daha sonra lazer ve RF teknolojileri popüler oldu. Lazer ışığı ısıya çevirir. RF ise ses dalgalarını ısıya çevirir. Bir çeşit dağlama yöntemi diyebiliriz. Lazer ve RF Grade 3 e kadar hemoroidlerde etkilidir. Grade 4 , tromboze hemoroid ve diş hemoroidlerde kullanılamaz. Ayrıca bu tedavilerde cogunlukla genel anestezi yahut spinal anestezi kullanılır. Her türlü hemoroidde ameliyatsız tedavi yöntemi yalnızca mdk yöntemi ile ameliyatsiz tedavidir.

MDK yöntemi ile ameliyatsız hemoroid nasıl tedavi edileceğinde , hemoroid hastalıkları herhangi bir kesi ve ameliyat olmadan kolay bir biçimde gerçekleştirilir.Lokal olarak uyuşturularak RadyoFrekans yahut Lazer sistemleri bu tedaviye özgül olarak değişik bir sekilde kullanılir. Mdk yönteminde kesinlikle genel anestezi yahut belden narkoz kullanılmaz. Ameliyatsız hemoroid tedavi yöntemi olan Mdk yöntemi aracılığıyla, hastaların makat içi ve dışındaki hemoroidler 1yahut 2 seansda kesinlikle tümden yok olur .hasta dışkılama alışkanlığını duzelttiginde kesinlikle nuks etmez Böylelikle hasta eski sağlığına kavuşmuş olur. Oldukça kısa süren bu mdk ameliyatsız hemoroid tedavi işlemi neticesinde kesinlikle sonuç alınmaktadır.

Hemoroid nasıl tedavi edileceği fiyat aralıkları hastalığın hangi evresinde olduğunuza göre ve söz konusu tedavinin kaç seansta tamamlandığına göre değişkenlik gösterir. Lakin bu hususta fiyatı düşünmeden önce güvenilir ve hekim bulmanız gerekir. Bunun için de alanında işinde uzman olan ve birden fazla hastayı sağlığına kavuşturan Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu