Bilgi Arşivi

Amazon İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 2022

Amazon İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel, iş başvuruları kategorimizde Amazon İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel başvuru ile ilgili bilgi aktaracağız. Amazon İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel ile merak edilen tüm ayrıntılar makalemizde..

Amazon İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel

Amazon iş ilanları şirketin gereksinimlerine, personel gereksinimlerine ve planlarına göre açıklamalmaktadır. Seattle, Washington merkezli olan teknoloji şirketi, şimdilerde özellikle e-ticaret üzerinden bilinmektedir.

Lakin bunun bunun yanında bulut bilişim, dijital akış, yapay zeka, otonom araba gibi sektörlerde de görülmektedir. 1994 senesinde Jeff Bezos aracılığıyla kurulmuş olup, Türkiye pazarlarına 2018 yılı içinde girilmiştir.

Amazon İş İlanları ve İş BaşvurusuAmazon İş İlanları ve İş Başvurusu

Amazon İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer ülkeler arası niteliğe sahip bir firmada çalışmak istiyorsanız, Amazon size en iyi fırsatları sağlamaktadır. Amazon iş başvurusu diğer firmalarda olduğu gibi ilk kez online sistemler üzerinden yapılmaktadır. Bu hususta hem sitesini, hem de kariyer platformlarını değerlendirmeniz olabilecekdür. Aşağıdaki işlemleri takip ederek, başvuru hemen yapılabilir;

  1. https://aws.amazon.com/tr/careers/ adresine giriş yapın.
  2. Yeni görevinizi bulun linkine tıklayın.
  3. See all open roles üzerine tıklayın.
  4. Sağ tarafta bulunan menüdeki country bölümünden Turkey engellemesini uygulayın ve arama yapın.
  5. Türkiye’de Amazon iş ilanlarını gördükten sonra başvuru uygulayın.

Bunların neticesinde gerekli başvuru işlemleri kısa zaman zarfında tamamlanabilir. Bunun bunun yanında, adaylar kariyer platformları üzerinden de iş ilanlarını görebilir.

Amazon İş İlanları

Amazon’da çalışmak istiyorsanız, ilk kez iş ilanlarını nereden, nasıl takip edeceğinizi bilmeniz gerekir. Zira açık pozisyonlar yoksa başvuru yapmak daha zordur. Bunun için tercih edebileceğiniz iki kaynak mevcuttur.

Bunlardan biri, şirketin kendi kariyer platformudur. Eğer https://www.amazon.jobs/en/search?offset=0&;result_limit=10&sort=relevant&business_category[]=amazon-web-services linkine girerseniz yalnızca Türkiye’deki değil, tüm dünya çapındaki Amazon iş ilanlarını görebilir, başvuru işlemlerini uygulayabilirsiniz.

Buna ek olarak LinkedIn de ilanları görebileceğiniz, takip edebileceğiniz seçenekler içinde bulunmaktadır. Her iki kaynak da yılın farklı zamanlarında, şirketin gereksinimlerine göre alımlar yayınlamaktadır.

Amazon işçi alımı için adaylar bu ilanları düzenli biçimde kontrol ederse, gerekli başvuru işlemleri kısa bir sürede tamamlanabilir. Online müracaat dışında mülakat gibi süreçler yer alabileceği için adaylar buna da hazırlıklı olmalıdır.

Amazon Staj İlanları

Günümüzde bir çok özel şirket farklı nedenlerden dolayı stajyer öğrenci alımı gerçekleştirmektedir. Bunun bir çok nedeni olsa da genel anlamda öğrencilere alakalı sektör ile ilgili tecrübe kazandırılmakta, iş öğretilmektedir. Bazı firmalar stajyer öğrencilerini ilerleyen zamanlarda personel olarak da alabilmektedir.

Bu nedenle stajyer alımları bir çok öğrenci aracılığıyla, büyük bir ilgi ile takip edilmektedir. Eğer bu eğitimi ülkeler arası nitelikte bir kurumdan almak istiyorsanız, Amazon staj ilanları size aradığınız olanakları teklif etmektedir.

Bunları yılın farklı zamanlarında takip ederseniz, gerekli sonuçları kısa bir sürede almanız olabilecekdür. Duyuruları Amazon’un kendi sitesinden ve LinkedIn’den kontrolünü yapabilirsiniz. İlan yetkinliklerinize uyum gösteriyorsa, başvuru işlemlerini kısa bir sürede uygulayabilirsiniz. Ardından mülakat gibi süreçleri de başarıyla tamamlamanız gerekir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu