Başvurular

Altyapı Bakanlığı ilkokul mezun 55 temizlik görevlisi alıyor 2022

Altyapı Bakanlığı ilkokul mezun 55 temizlik görevlisi alıyor 2022, iş başvuruları bölümünde Altyapı Bakanlığı ilkokul mezun 55 temizlik görevlisi alıyor ile ilgili bilgi aktaracağız. Altyapı Bakanlığı ilkokul mezun 55 temizlik görevlisi alıyor ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Altyapı Bakanlığı ilkokul mezun 55 temizlik görevlisi alıyor

Bakanlıklar aracılığıyla kamuya yeni personel alım ilanları yayınlanmaya başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bugün paylaşımı yaptığı iş ilanı ile İŞKUR üzerinden 55 temizlik görevlisi alımı yapıldığını dile getirdi. 55 temizlik görevlisi alımında adaylar yalnızca ikamet ettikleri ilde açılan kadrolar için İŞKUR internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecek.

Temizlik görevlisi olarak alınacak personel adaylarının başvurularını yapabilmeleri için İŞKUR üzerinden başvuru ekranları bugün açılacak.

Temizlik görevlisi personeller daimi anlaşmali olarak alınacak olup 2 ay deneme süresi ile 3 yıl nakil talebinde bulunamayacaklar. Başvuru yapan bireyler kura ve mülakat uygulamalarından geçecekler.

temizlik-personeli-alimi.jpg

Temizlik görevlisi adaylarının 31 yaşından gün almaması gerekmekte
Temizlik görevlisi adaylarının minimum ilkokul mezunu olması azami lise bitirmiş olması,

Başvuru için belirlene son gün itibariyle 31 yaşından gün almamış olması,

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı merkezi ve taşra teşkilatındaki sürekli olarak işçiler başvuramayacak.

Ulaştırma ve altyapı bakanlığının merkez ve taşra birimlerinde sürekli olarak işçi kadrolarında çalışan personel bu alım için başvuru yapamayacak.

Sosyal güvenlik kurumlarından emeklilik yaşlılık yahut malül aylığı alanlar başvuramayacak,

Kamu görevinden çıkarılanlar, ihraç edilenler ve kamu hakları alınanlar başvuramayacak,

18 yaşını tamamlamayan adayların başvurusu kabul edilmeyecek,

Görevlerini sürekli olarak yapmalarına engel sağlık poblemleri bulunanlar başvuramayacak,

Erkek adayların askerlik görevlerini yapmış, tecil işlemi yaptırmış veya askerlikten muaf olmaları gibi genel şartlarda bulunmaktadır.

İŞKUR kamu temizlik görevlisi başvuruları bugün başladı

Başvuru yapmak isteyen adayların 05 Nisan 2021 tarihi ile 09 Nisan 2021 tarihleri içinde başvurularını İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yapmaları gerekmektedir.

Temizlik görevlisi adayları için kura çekilişi bakanlıkta yapılacak İŞKUR başvuruları ertesinde 26 Nisan 2021 de bakanlığın konferans salonunda noter huzurunda kura çekiliş işlemleri yapılacak. Çekilişte ismi bulunan temizlik görevlisi adaylarına sözlü sınavı gibi bilgiler için yazılı tebliğ yapılamayacak. Bakanlığın resmi internet adresi üzerinden başvuru yapan herkesin takip etmelerini önemli buluyoruz.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Temizlik Görevlisi ataması yapılacak iller ve kişi sayıları;

Adana 2 kişi, Ankara 12 kişi, Aydın 2, Bursa 4, Çanakkale 2, Gaziantep 2, Giresun 4, İstanbul 8, Zonguldak 1, Yalova 1, Tekirdağ 2, Sinop 2, Rize 4, Ordu 2, Muğla 3, Mersin 2, İzmir 2 kişi olmak üzere toplam 55 kişi kamuda istihdam edilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu