Başvurular

AİS-ÖSYM Aday Şifresi Nedir, Nasıl Alınır?

AİS-ÖSYM Aday Şifresi Nedir, Nasıl Alınır?, kamu ve özel başvuru bölümümüzde AİS-ÖSYM Aday Şifresi Nedir, Nasıl Alınır? nasıl yapılır bilgi verelim istedik. AİS-ÖSYM Aday Şifresi Nedir, Nasıl Alınır? ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

AİS-ÖSYM Aday Şifresi Nedir, Nasıl Alınır?

AİS-ÖSYM aday şifresi nedir, nasıl alınır?
2021 AİS aday şifresi yenileme işlemi nasıl yapılır?

AİS-ÖSYM aday şifresi, ÖSYM aracılığıyla bildirilen bilgilendirmede, üniversiteye aday öğrencilerin 2021 YKS sınav sonuçlarını sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden ÖSYM aday şifreleri ve T.C. kimlik numaralarıyla öğrenebileceklerini açıkladı. ÖSYM aday şifresi nedir, nasıl alınır? 2021 AİS-ÖSYM aday şifresi yenileme işlemi nasıl yapılır? İşte ayrıntılar… YKS sınavına giren kişilerin sınav sonuçlarını öğrenebilmek için AİS-ÖSYM aday şifresi  gerekmektedir. Lakin, şifrelerini unutan kişilerin, sınav sonuçlarını öğrenebilmeleri için ilk önce aday şifrelerini almaları zorunludur. Ücretsiz olarak ÖSYM aracılığıyla verilen şifreyi öğrenebilmek bi hayli kolay bir kaç işlemle alınabilmektedir. ÖSYM aday şifresi nedir, nasıl alınır? 2021 AİS-ÖSYM aday şifresi yenileme işlemi nasıl yapılır? sorularının yanıtları Üniversite Taban Puanları 2021 için tıklayın…

AİS-ÖSYM Aday Şifresi Nedir, Nasıl Alınır?

AİS-ÖSYM aday şifresi , birinin yalnızca kendisinin bildiği insana özel oluşturulan soruların yanıtlanmasıyla oluşturulan ve adayın kendisinden başkasının adına işlem yapabilmesini engelleyen tamamen güvenlik için oluşturulan şifredir. ÖSYM aracılığıyla yapılan tüm sınavlar için, ÖSYM sisteminde öncedenden tanımlanmayan adaylar için Başvuru Merkezleri aracılığıyla yapılan başvuru işleminde adaylara internet ulaşım şifresi ücretsiz olarak verilmektedir. AİS-ÖSYM aday şifresi , adayın sisteme girdiği anda aday aracılığıyla değiştirilmesi gereklidir. Kriptolu ve geriye dönüşümsüz olarak ÖSYM’nin kendi sisteminde tutulmaktadır. Adaydan başka kimsenin şifreyi görmesi, bilmesi ve sahip olabilmesi de olabilecek değildir. Özel Üniversite Fiyatları Ne Kadar?

2021 AİS Aday Şifresi Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

Adayların AİS-ÖSYM aday şifresi  unutması halinde, adayın şifreyi yenilemesi veya sıfırlaması gerekiyor. Bunun işlemi yapabilmek için ÖSYM’nin aday işlemleri sayfasına giriş yapıp, ekranda çıkan sayfada istediğimiz T.C. kimlik ve güvenlik numarasının eksiksiz olarak girilip, bir sonraki adım olarak ise güvenlik sorusu sırasında şifrenizi oluşturmak için verilen cevabın girilmesi yeterli olmaktadır. Bu işlemin doğru ve eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir. Daha sonraysa istediğimiz tüm gerekli bilgileri tam anlamıyla girilmesinden sonra şifre yenileme işlemi yaşanacaktir.

Dikkat edilmesi gereken bir hususta, ÖSYM AİS güvenlik sorusunun unutulması halinde şifre yenileyebilmek için şifrenin ilk alındığı merkezden başvurularak yeni şifre talebinde bulunulması gerekmektedir.

YÖK Atlas Tercih Robotu 2021

Özel Üniversite Fiyatları Ne Kadar?

Üniversite Taban Puanları 2021 için tıklayın…

Ameliyathane Hemşiresi Nedir, Nasıl Olunur?, Ne İş Yapar?

Anaokulu Öğretmeni Kimdir, Ne İş Yapar? Maaşları Ne Kadar?

Acil Servis Hemşiresi Kimdir, Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

Banabi Çalışma ve Mesai Saatleri 2021

Getir Çalışma ve Mesai Saatleri 2021

Trendyol Express Çalışma ve Mesai Saatleri 2021

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu