Başvurular

Aile Hekimi Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Aile Hekimi Sorgulama Nasıl Yapılır ?, başvurular bölümümüzde Aile Hekimi Sorgulama Nasıl Yapılır ? ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Aile Hekimi Sorgulama Nasıl Yapılır ? ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Aile Hekimi Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Aile hekimi sorgulama işlemleri online olarak yapılmaktadır. Peki nasıl ?  Aile hekimi öğrenme işlemleri nasıl yapılmaktadır ? Aile hekimi bulma işlemi yapmak isteyen vatandaşlar ne yapmalı ?

Aile hekimi bulmak için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bunlar e devlet ve telefon operatör servislerinin sağlamış olduğu kısa sms hizmetir. Gelin lafı daha fazla uzatmadan bunlara bakalım.

Aile Hekimi Sorgulama E devlet Üzerinden Nasıl Yapılır ?

Aile hekimi sorgulama e devlet üzerinden  rahatlıkla yapılabilmektedir. Peki nasıl ? gelin birlikte aşama aşama birlikte bakalım.

  • Öncelikle bir e devlet şifrenizin bulunması lazım. Eğer e devlet şifreniz var ise https://www.turkiye.gov.tr/aile-hekim-bilgisi adresine gidiyoruz ve giriş yapıyoruz.
  • Daha sonra açılan sayfada bağlı olduğunuz sağlık ocağı ve doktorunuzun ismini göreceksiniz.

Eğer sağlık ocağınızı değiştirmeniz gerekiyorsa önceden yazdığımız https://www.sosyalyardimlar.com/aile-hekimi-degistir-hemen-degistirme-yontemi/ aile hekimi değiştirme adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Kısa Mesaj İle Aile Hekimi Öğrenme

Bir çok operatör bireylerin bağlı olduğu aile hekimini sorgulamaya destek vermektedir. Bu destek sms yoluyla yapılmaktadır. Bu başlık altında bunu nasıl yaptıklarını birlikte inceleyeceğiz.

Turkcell Aile Hekimi Sorgulama İşlemleri

Eğer hattınız Türkcell ise  bu işlemi bir kısa SMS ile halledebilirsiniz. Bu işlemin ücretli olduğunu da notlarımızın arasına ekleyelim. Bunun için “AH T.C. KİMLİK NUMARASI” (AH 12312312312) yazdıktan sonra “7777”yahut “6998” numaralarına kısa mesaj göndermelidir.

Vodafone İle Sorgulama İşlemleri

Eğer Vodafone ailesinden iseniz bu durumda “HEKIM T.C. KİMLİK NUMARASI” yazıp kısa mesaj (SMS) ile 5115’e mesaj yollamaları gerekmektedir.

Türk Telekom İle Sorgulama İşlemleri

Türktelekom alt yapısını kullanıyorsanız bu durumda “AH T.C. KİMLİK NUMARASI” yazıp 5115′ yada 6998’e yollamanız gerekmektedir.

Aile hekimliği öğrenme işlemleri nasıl yapılır ?  Hangi aile hekimindeyim gibi sorulara yanıt bulmaya çalıştık bu paylaşımımızda. Sizlerde aklınıza takılan soruları bizlere sorabilir yahut duygu ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Sorduğunuz soruları ve yorumlarınızı önemsiyoruz. Sorduğunuz sorulara en kısa bir sürede mutlaka geri dönüş yapılacak ve hiç bir sorunuz yanıtsız kalmayacaktır.

Yazımıza yorum yapmak için abone olmanıza yada kayıt olmanıza gerek yoktur. Değerli fikirlerinizi bizden esirgemeyin. Bir daha ki paylaşımımızda görüşmek üzere.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu