Başvurular

Aile Bakanlığı 2828 Memur ve Kamu Personeli Alımı Tercih Kılavuzu 2022

Aile Bakanlığı 2828 Memur ve Kamu Personeli Alımı Tercih Kılavuzu 2022, iş başvuruları bölümünde Aile Bakanlığı 2828 Memur ve Kamu Personeli Alımı Tercih Kılavuzu ile ilgili bilgi aktaracağız. Aile Bakanlığı 2828 Memur ve Kamu Personeli Alımı Tercih Kılavuzu ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Aile Bakanlığı 2828 Memur ve Kamu Personeli Alımı Tercih Kılavuzu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2828 memur alımı ve kamu personeli alımı tercih kılavuzu yayınlandı. Yayınlanan tercih kılavuzlarına göre ilköğretim, ortaöğretim, önlisans yahut lisans mezunlarının başvuru yapabileceği kadrolu alımlar yer alıyor.

TERCİHLERDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN EN ÖNEMLİ ŞEYLER

Adli sicil belgesinde adli sicil kaydı ve arşiv kaydı 657 DMK’nun 48. Maddesine aykırı olanların yasaklanmış haklarını alakalı mahkemeden almadan tercihlerini yapmasınlar, yoksa atandığınız kurumda vazifeye başlatılmazsınız ve tekrar tercih hakkınız olmaz.

E-DEVLETTEN TERCİH İŞLEMLERİNE GİRİŞ İŞLEMİ

E-devlete giriş yaptıktan sonra ARAMA butonuna Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İşe Yerleştirme YAZIN sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı/Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İşe Yerleştirme Tercih İşlemleri’ni TIKLAYINIZ, sonra tercih işlemlerine giriş başlamıştır.

TERCİH KILAVUZUNU OKUMADAN TERCİH KESİNLİKLE YAPMAYINIZ

Tercih kılavuzu Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sitesi açıklamalar bölümünde bulunmaktadır.

Kılavuzun 3.4 maddedeki bilgiye göre;

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce gönderilen listede yer verilen öğretim programı yahut alan-dal bilgilerine göre kendilerine nitelik kodu tanımlanamayan adayların yerleştirme işlemlerinde tercihte bulunabilmeleri olabilecek bulunmamaktadır.

Bu adayların nitelik kodlarının tanımlanmasını sağlamak üzere mezuniyet belgeleri/diplomaları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yahut Genel Müdürlüğe iletilmek üzere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının İl/İlçe Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. Bu nedenle yapılacak başvuruların yerleştirme işlemlerinin son günü saat 16:00’a kadar Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yahut Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının İl/İlçe Müdürlüklerine yapılması gerekmektedir. Belirtilen sürede ulaştırılmayan talepler dikkate alınmaz.

Öncelikle 30 tercihinizi aşağıdaki tercih not listesinde bir yere not edin ve son kararınızı verecek biçimde tercihlerinizi bıt listesi oluşturarak sıralayınız.

TERCİHLER NEDEN ÖNEMLİ DİYE SORARSANIZ CEVABI ŞUDUR

Tercihlere göre seçtiğiniz kurumlara yerleştiğiniz ve diyelim ki üniversiteye yerleştiniz, başka bir üniversiteye tayin işlemi kurumlar arası tayin şeklinde ve çok zor bir tayindir, veya milli eğitim bakanlığına bağlı bir müdürlüğe yahut okula yerleştiniz, yerleştiğiniz yerde 3 yıl çalışmadan başka bir ile tayin hakkınız bulunmamaktadır. Buna benzer nedenlerle tercihlerinizde ilk 5 tercih yahut ilk 10 tercihiniz çok önemli, kararı buna göre veriniz.

Tercihlere ilişkin değişiklik, silme, onay vb. bütün işlemler internet üzerinden yapılacak olup, tercihlerde değişiklik, tercihlerin kısmen veya tamamen silinmesi vb. istekleri içeren dilekçeler Genel Müdürlüğümüzce kesinlikle işleme alınmayacaktır. Tercih süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamayacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu