Başvurular

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu, başvurular bölümümüzde Ahbap Derneği Yardım Başvurusu ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Ahbap Derneği Yardım Başvurusu ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu

Ahbap yardım başvusu en sık sorulan sorulardandır. Peki ahbap yardım başvuruları nasıl yapılır? Ahbap nedir ? Birlikte gözlemleyelim.

Ahbap yardım derneği, ihtiyaç sahiplerine, gereksinimlerini gidermek maksadıyla ayni ve nakdi yardım yapmayı amacında olan bir sivil toplum kuruluşudur. Toplumsal yardımlaşmayı güçlendirmek, çağdaş ve sürdürülebilir yardımlaşma projeleri oluşturmak amaçlarıyla hareket etmektedir. Bunun için işbirlikleri ve bağış yöntemine de bulunduran Ahbap Derneği özellikle Ahbap yardım başvuruları için internette bi hayli aratılmaktadır.

Ahbap Derneği yardım faaliyetlerini sürdürmek maksadıyla bir çok etkinlik de düzenlemektedir. Kurs, seminer gibi eğitim çalışmaları düzenlemek; bülten, gazete, dergi gibi yayınlar çıkarmak, bağış toplamak, kültürel ve sosyal tesisler kurarak üyelerin yararlanmasını sağlamak; balo, sergi, tiyatro gibi keyifli etkinlikler düzenlemek; Ahbap Derneği’nin gerçekleştirdiği faaliyetlerden bazılarıdır.

Kültürün birleştirici birikimini, çağdaş bilgi ve teknolojinin imkânlarıyla geliştirerek geleceğe taşımayı amaçlamaktadır. Ahbap Derneği 2017 senesinde kurulmuş, o tarihten beri faaliyetlerine sürdürmektedir.

Ahbap Yardımları Nelerdir?

Ahbap yardım başvurusu 4 bölümde yapılabilmektedir. Bunlar sosyal yardımlar, sağlık yardımları, eğitim yardımları, sahne emekçileri sosyal destekleridir. Siz de size uygun olan ahbap yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Siz de başvuruların detaylarını öğrenmek ve yardım başvurusunda bulunmak için yazımızın geri kalanını okuyabilirsiniz.

Ahbap yardım başvuruları paylaşımımızda detayını vereceğimiz ilk yardım sosyal yardımlar olacak.  Sosyal yardımlar aşağıdaki başlıklardan buluşmaktedir:

 • Gıda desteği
 • Tadilat
 • Giysi yardımı
 • Bebek ürünleri ve yardımı
 • Ev eşyası yardımı
 • Barınma / konaklama yardımı
 • Nakliye yardımı

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMLARI İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ.

Ahbap Gıda Desteği

Koronavirüs salgını sırasında işini kaybetmiş, sıkıntıya düşmüş bireyler başta olmak üzere, ihtiyaç duyan vatandaşlara Ahbap Derneği aracılığıyla gıda yardımı yapılmaktadır. İşini kaybetmiş bireyler, çalıştığı iş yeri aracılığıyla ücretsiz izne çıkarılanlar, ekonomik sıkıntısı olanlar Ahbap gıda yardımı için başvuruda bulunabilir. Yapılan başvuru sonrası kriterler dikkatle değerlendirilip yardımın onaylanması halinde sisteme kayıtlı adrese gıda paketleri yollanacaktır. Ahbap yardım başvurusu nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Başvuru yaptıktan sonra  başvurunuzun onaylanması durumunda başvuru sahibine mail ve SMS yollanmaktadır. Bu SMS yollanan kargonun takip numarası bilgisini de içermektedir.  Onaylandı mesajı geldikten en geç bir hafta içinde koli alakalı insana ulaşmaktadır.

Başvurunuz sonrasında sizden,

 • Kimlik belgesi
 • SGK hizmet dökümü
 • Nüfus kayıt örneği
 • Taşınmaz kaydı
 • İkametgah

İstenecektir. Bu belgeler dışında farklı belgeler de ihtiyaç halinde istenebilir. Başvurunuz esnasında gerekli belgeleri www.ahbap.org sitesinin belge yönetimi ekranından yüklemeniz gerekmektedir.

Ahbap Tadilat Yardımı

Herhangi bir alanda tadilat gereksiniminiz varsa bunun için de ahbap yardım başvurusu uygulayabilirsiniz. Başvuru sırasında hangi alanda tadilata gereksiniminiz olduğuna dair sorulara doğru ve dikkatli bir biçimde yanıt vermeniz gerekmektedir. Daha sonra gerekli belgeleri yükledikten sonra alakalı şehrin Yardımlaşma Çalışma Grubu aracılığıyla talebiniz incelenir ve 30 gün içinde onay yahut red mesajı gelir. Başvurunuz onaylandığı ve başvurunuzla alakalı bir destekçi olduğunda yardım ile alakalı süreç başlatılır. Ahbap yardım başvurusundan olan Tadilat yardımı bir süreliğine durdurulmuştur fakat isteğiniz halinde açıldığında bilgilendirilebilirsiniz.

Ahbap Giysi ve Bebek Ürünleri Yardımı

www.ahbap.org sitesinden yapabileceğiniz bir diğer Ahbap yardım başvurusu da giysi yardımıdır. Başvurunuz sırasında hangi tür giysiye gereksiniminiz olduğuna dair soruları yanıtlamanız gerekmektedir. Gerekli belgeleri de yükledikten sonra başvurunuz incelenir ve 30 gün içinde yanıt verilir.  Sadece kendiniz ve çocuğunuz için başvuruda bulunabilirsiniz. Aynı biçimde ihtiyaç duyduğunuz bebek bezi ile alakalı de yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Ahbap yardım başvurusundan olan giysi yardımı ve bebek bezi yardımı bir süreliğine durdurulmuştur fakat isteğiniz halinde açıldığında bilgilendirilebilirsiniz.

Bütün bu Ahbap yardım başvuruları yanında başvurabileceğiniz ev eşyası yardımı, barınma/konaklama yardımı ve nakliye yardımı da bulunmaktadır. Bu yardımlar için de Ahbap Derneği’nin internet sitesinden başvuru yapmanız ve gerekli belgeleri yüklemeniz gerekmektedir. Lakin bu yardımlar da yoğunluk sebebiyle bir süreliğine durdurulmuştur. Onay vermeniz durumunda kayıtlı mail adresinize başvurular başladığında bilgi gönderilmektedir.

Ahbap Sağlık Yardımları

Ahbap yardımlarının neler olduğu en fazla araştırılan konulardan. Bir başka Ahbap yardım başvurusu, sağlık yardımlarıdır. İhtiyaç sahibi hastalar için temin edemedikleri durumlarda medikal malzeme desteği Ahbap Derneği aracılığıyla sağlanmaktadır.

Ahbap yardım başvuru çeşidi olan sağlık yardımlarında, işitme cihazı , oksimetre cihazı, oksijen cihazı, aspiratör cihazı, işitme cihazı, hasta sandalye ve karyolası, protez ve ortez, solunum cihazı yardımı yapılmaktadır.

Sisteme giriş yaptıktan sonra açılan ekranda size gereksiniminiz olan medikal malzeme ile alakalı sorular sorulmaktadır. Daha sonra istediğimiz belgeleri sisteme yüklemenizle birlikte başvurunuz tamamlanacak, sonucu size sms ile iletilecektir. Lakin şu an yoğunluktan dolayı sağlık alanında Ahbap yardım başvuruları kapatılmış durumdadır.  Yeniden açıldığında haberdar olmak için başvuru sayfasından “Bilgilendir” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Ahbap Eğitim Yardımı

Ahbap Derneği kurulduğu zamandan bu yana doğaya, insana, hayvana yardımcı olmak maksadıyla projeler üretmekte, çalışmalar yürütmektedir. Eğitime de çok önem veren Ahbap Derneği, öğrencilere eğitim desteği sağlamaktadır.

Ahbap yardım başvurularından olan eğitim yardımı için www.ahbap.org sitesine giriş yaptıktan sonra eğitim yardımı başvuru sekmesinden başvuru uygulayabilirsiniz. 18 yaş altı öğrencilerin başvurusunun velileri veya vasileri aracılığıyla yapılması gerekmektedir.  Lakin şu an yoğunluktan dolayı Ahbap eğitim yardım başvuruları kapatılmış durumdadır.  Yeniden açıldığında haberdar olmak için başvuru sayfasından “Bilgilendir” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Ahbap Sahne Emekçileri Sosyal Destek

Ahbap Derneği salgın zamanında işsiz kalmış, ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlar için yardımlarına devam etmiş, var olan yardımların sayısını artırmaya çalışmıştır. Bu yardımlardan bir diğeride sahne emekçileri için başlatılan sosyal destektir.

Koronavirüs salgını sırasında iş kaybına uğramış, kapanma zamanında sıkıntıya düşmüş, ücretsiz izne çıkartılmış her türlü müzik ve sahne emekçisine fatura desteği sağlamaya başlayan Ahbap Derneği biraz olsun sahne emekçilerinin gereksinimlerine yanıt vermeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda alınan başvurular dikkatle incelenerek elektrik, su ve doğalgaz faturalarından toplamda 400 TL’ye kadar olan kısım Ahbap Derneği aracılığıyla ödenilmektedir.

Başvuru sırasında kimlik belgesi, SGK hizmet dökümü, nüfus kayıt örneği, taşınmaz kaydı, yerleşim yeri belgesini sisteme yüklemeniz gerekecektir.  Başvurunuz sırasında istenen bilgileri doğru bir biçimde doldurmanız ve gerekli evrakları sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Fatura detaylarınızi de doğru bir biçimde sisteme kaydetmeniz gerekmektedir.

Ahbap Yardım Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Ahbap yardım başvurusu sırasında sizden bazı evrakları sisteme yüklemeniz istenmektedir. Bunlar:

 • Kimlik belgesi
 • Kimlik fotoğrafı
 • SGK hizmet dökümü (https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu adresinden alakalı belgeye varabilirsiniz.
 • Yerleşim yeri belgesi (https://www.turkiye.gov.tr/nvi-yerlesim-yeri-ve-diger-adres-belgesi-sorgulama adresinden alakalı belgeye varabilirsiniz.)
 • Vukuatlı Nüfus kayıt örneği (https://www.turkiye.gov.tr/nvi-nufus-kayit-ornegi-belgesi-sorgulama adresinden varabilirsiniz. Sorgulamayı yaparken belgede tüm aile bireylerinin görünmesi gerekmektedir. Bu nedenle “nüfus kayıt örneği tipi”ni “nüfus aile” olarak işaretlemeniz gerekmektedir.)
 • Taşınmaz kaydı (https://webtapu.tkgm.gov.tr adresinden varabilirsiniz.)
 • Tescilli Araç Belgesi (https://www.turkiye.gov.tr/emniyet-adima-tescilli-arac-sorgulama adresinden varabilirsiniz.)
 • Opsiyonel belge ( durumunuzu anlatan belgeleri buradan yükleyebilirsiniz.)
 • Fakirlik Belgesi ( muhtarlıklardan alınabilir.)
 • Engelli belgesi ( heyet aracılığıyla imzalanmış ve güncel olmalıdır)

Nasıl Ahbap Bağışçısı Olunur?

Ahbap Derneği, yardımları için değişik yöntemler kullanmaktadır. Derneğe bağlı mallardan gelen gelirlerin bunun yanında, tertip edilen etkinliklerde toplanan gelirler, kurulan iş birlikleri da yardım için kullanılmaktadır. Bunun dışında Ahbap yardımları için kullanılan kaynaklardan bir diğeride bağışlardır. Ahbap yardımları için bağış yapmak istiyorsanız www.ahbap.org sitesinden bilgi alabilir, birden değişik yöntemle bağış uygulayabilirsiniz. Kredi kartı tercih ederek düzenli bağış talimatı verebilir, site üzerindeki İBAN numarasıyla bağışta bulunabilirsiniz.

Ahbap Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Yukarıdaki videomuzu baştan sona kadar izleyiniz. Bu videomuzda Ahbap yardım başvurularının tüm ayrıntıları sıra sıra anlatılmaktadır. Siz de bu videoyu izleyerek Ahbap yardım başvurusu uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu