Başvurular

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu, başvurular bölümümüzde Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu ile alakalı ayrıntıları makalemizde bulacaksınız.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu

?

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Doğu Anadolu’nun en önemli şehirlerinden birisi olan Ağrı, yoksul ve kimsesiz vatandaşların bunun yanında pandemiden etkilenenlere, engellilere, gazilere, şehit yakınlarına, öğrencilere ve diğer zor durumda olan vatandaşlarına da yardım eli uzatmaya sürdürmekte.

Sigortalı bir işi olmayan yahut farklı nedenlerden geçimini sağlayamayan birden fazla birinin yararlanmakta olduğu Ağrı Belediyesi yardım başvurusu ile ilgili tüm araştırma konusu olanları ise siz değerli okurlarımız için bir araya getirmiş yer alıyoruz.

Ağrı Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Ağrı Belediyesi aracılığıyla farklı gereksinimlere ilişkin yardım kategorileri sunulmakla birlikte her yardımın verildiği kitle gibi verilme şekli de değişkenlik göstermektedir. Düzenli bir geliri, mal varlığı yahut sigortalı işi bulunmayanlar Ağrı Belediyesi sosyal yardım başvurusu kapsamı içinde nakit alabilirken, bu bireyler bunun yanı sıra ‘’Vefa Sosyal Destek’’ grubu adı altında alışveriş malzemeleri olarak da yardım alabilmektedir.

Yoksul ve muhtaç bireylere yapılan yardımların nakitle sınırlı kalmadığı Ağrı ilinde, bunun bunun yanında Belediye aracılığıyla gıda kolileri yahut çocuklar için kırtasiye paketleri de dağıtmaktadır. Pandemi zamanında eğitim uzaktan devam etmek zorunda durumunda kalmasına karşın maddi yetersizliği sebebiyle alakalı donanımlara ulaşımi olmayan muhtaç ailelerin çocuklarına ise herhangi bir ücret talep etmeksizin tablet sevkiyatı yapılmaktadır.

Yine ayni yardım klasmanına girmekle birlikte farklı şekillerde dağıtılan diğer yardımlar ise şu biçimde listelenebilmektedir:

  • Temizlik malzemesi yardımı
  • Yakacak yahut kıyafet sevkiyatı
  • Kira yardımı
  • Eşini kaybetmiş veya boşanmış kadınlar için yapılan yardımlar
  • Şartlı eğitim yahut sağlık yardımları
  • Bebek bezi ve mama gönderimi
  • Evde bakım hizmeti

Ağrı Belediyesi Yardım Kimlere Verilir?

Sosyal yardımlarda yer alırken adaletli bir sistem sunmak için öncelik sıralaması yapmış olan Ağrı Belediyesi, önceliği kimsesizler, yoksullar, yaşlı bireyler, engelliler, şehit ve gazi yakınları, düzenli geliri olmayan bireyler, doğal afetlere yahut hastalıklara maruz kalan bireyler gibi bir sıralamaya göre düzenlemektedir.

Yardım alacak bireylerin düzenli gelirinin yahut sigortalı işinin olmaması sebebiyle ekonomik kuvvetlik çekmesini öne sürmesi halinde en önemli kriter yardımın yapılacağı hane halkında kişi başına düşen aylık hemen hemen gelirin asgari ücretin 1/3’ündminimum olması oluyor. Bu bireylerin yapılan inceleme sonrasında alacağı nakit yahut erzak yardımı tek seferlik de düzenli de olabilmektedir.

Yine maddi durumu olmayan aileler yahut eşinden boşandığı veya eşi vefat ettiği için tek anne olarak çocuklarının bakımını üstlenen anneler için çocukların eğitim yaşamının aksamaması adına Ağrı Belediyesi yardımları kapsamı içinde çocukların yaşına bağlı olarak mama, oyuncak, bez, kırtasiye ürünü, tablet gibi yardımlar yapılabilir. Bu amaçla ailelerin boşanma durumuna ek maddi gelirini de belgelendirmiş olması istenmektedir.

Kira yardımı, kıyafet yardımı gibi diğer Ağrı Belediyesi sosyal yardım kategorileriyle ilgilenenlerinse SGK’dan çalışmadığına ve sigorta desteğinin olmadığına dair belge almış olması istenmekte, kaza, hastalık gibi nedenlerden dolayı başvuruda bulunarak yardım talep edenlerinse yine bu duruma ilişkin sağlık kurulu raporu destekli olması beklenmektedir.

Pandemi zamanında işten çıkarılan, iş yeri kapatılan yahut esnaflık yapıp ekonomik kuvvetlik çekmekte olanlar ise yine Ağrı Belediyesi yardım başvurusu ile gıda kolisi yahut nakit desteği alması olabilecek olmaktadır.

65 yaş üstü olan yahut kronik bir hastalığı bulunanlar ise sokağa çıkma yasağına tabi olmaları sebebiyle yine yardımlardan yararlanabilirken, bu bireyler için gıda, temizlik malzemesi vb. gereksinimlerinin karşılanması adına yetkililerle iletişime geçmeleri halinde personeller aracılığıyla alışverişin yapılması gibi sosyal yardımlarda bulunulmaktadır.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vatandaşların Belediye’nin yardımlarından faydalanabilmesi için başvurularını iletmek üzere farklı kanalları bulunmakta, birden fazla kişi Ağrı Belediyesi’ni şahsen ziyaret ederek alakalı formları doldurup yetkililere teslim etmeyi tercih etmektedir. Bunun yanı sıra Belediye’nin resmi internet sitesi üzerinden inceleme için maddi sıkıntıların detaylandırıldığı başvuru formuna ulaşılması olabilecek olmakta, formu dolduran bireylere değerlendirme sonrasında yetkililer geri dönüş sağlamaktadır.

Vefa Sosyal Destek grubunun aracılığıyla ulaştırılan kira, gıda kolisi, tablet gibi diğer Ağrı Belediyesi sosyal yardım başvurusu ürünleri içinse https://agri.bel.tr/ linkini tıklamak ve sayfada bulunan ‘’İletişim’’ sekmesinden yardım talebini iletmek olabilecek olmaktadır.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Her Belediye gibi Ağrı Belediyesi de vatandaşların yoksunluk durumundan haberdar olmak ve başvuruları almak için Ağrı Belediyesi yardım başvurusu formu doldurulmasını zorunlu kılmakta, bu form içerisinde bireylerin hem kimlik bilgileri, adres bilgileri, SGK dökümü gibi alakalı bilgilerine hem de olduğu hanenin diğer üyelerine ilişkin önemli bilgilere erişilebilmektedir.

Hane içindeki işsiz, öğrenci, engelli, cezaevi sürecinde olan yahut bakıma muhtaç yaşlıların tespit edilmesinde önemli bir rol oynayan formun güncel, doğru ve tam bilgilerle doldurulmuş olması gerekmekte, aksi halde incelemeler esnasında yanlış bilginin tespit edilmesi tüm başvuru sürecini olumsuz etkilemektedir.

Kişilerin başvuru esnasında Ağrı Belediyesi yardım başvuru formu dışında iletmesi gereken SGK dökümü, sağlık raporu, muhtardan alınan yoksulluk kağıdı gibi farklı belgeleri sunması istenebilmekte, alınacak olan yardım kategorisine göre değişkenlik gösteren bu belgeler başvuruyu alan yetkili aracılığıyla yerinde listelenebilmektedir.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yapılan başvurunun son durumunu yahut ne biçimde yapıldığını öğrenmek istiyorsanız birden fazla kişi Belediye yetkilileri ile kurum binasında yüz yüze görüşme yapmakta, yine bir başvuru kaynağı olan resmi web sitesi sorgulama yapmak için de kullanılabilmektedir. Ayrıca başvuru esnasında yetkililere not düşerek sonuca ilişkin SMS yoluyla bilgilendirme yapılmasını da talep edebilmektesiniz.

İnternet kullanmayan yahut kuruma şahsen ulaşım sağlayamayacak olan vatandaşlarınsa hem  başvuru ile ilgili bilgi almak hem de başvurunun durumunu öğrenmek istiyorsanız Belediye’nin yardım hattını araması yine bir diğer iletişim kanalı olarak yardımcı olabilmektedir.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yardım başvuru yapmak için de sonuçları öğrenmek istiyorsanız de hizmete açılan 0472 215 11 90 no’lu telefon numarası üzerinden yetkili bireylerle görüşme sağlanabilmektedir. Ayrıca pandemi zamanında özellikle evinden çıkamayan vatandaşlarla yardım ulaştırmak için yoğun bir tempoyla çalışmakta olan Vefa Sosyal Destek Grubu da aranabilecek yerler içinde sayılabilmektedir. Ağrı Belediyesi yardım başvurusu sorgulama maksadıyla 112, 155 veya 156 numaralarından birini aramak olabilecek olmaktadır.

Ağrı Belediyesi Gıda Yardımı

Ağrı Belediyesi’ne temel gereksinimlerini karşılayamayacak durumda olduğunu beyan eden ve inceleme süreci neticesinde başvurusu olumlu yanıt alan yoksul, yaşlı, engelli, kimsesiz, işsiz yahut boşanmış bireyler içinde gıda kolisinin de dahil olduğu ayni yardım kategorisinden yararlanabilmektedir. Yine bebek ürünleri, kırtasiye malzemeleri, giyecek ve yakacak gibi farklı ihtiyaçların da dahil edildiği bu yardımlar ile birden fazla kişi günlük sıcak yemek, tek seferlik erzak kolisi yahut düzenli aralıklarla teslim edilen kuru gıdalardan yararlanabilmektedirler.

Ağrı Belediyesi Maddi Yardım

Yoksulluk sebebiyle temel gereksinimlerini karşılayamadığını, sağlık, beslenme, barınma ve eğitim gibi temel haklardan mahrum kaldığını belgelendirmiş olan bireyler nakit teslim edilmesi yahut nakit yerine geçen alışveriş kuponlarının verilmesi gibi farklı yardım metotlarınden yararlanabilmektedir.

Bu yardımların ne biçimde ve ne miktarda yapılacak olduğu formda ve yerinde inceleme personellerinin raporlarında bulunan bilgiler ışığında değişebilmektedir.

Sizlere bu makalemizde Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021,Ağrı Belediyesi gıda yardımı ve Ağrı Belediyesi maddi yardım ile ilgili bilgi vermeye çalıştım aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu