Sağlık

Ağdadan Sonra Kabarma ve Kaşıntı Nasıl Gider?

Ağdadan Sonra Kabarma ve Kaşıntı Nasıl Gider?, sağlık bölümümüzde Ağdadan Sonra Kabarma ve Kaşıntı Nasıl Gider? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Ağdadan Sonra Kabarma ve Kaşıntı Nasıl Gider? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Ağdadan Sonra Kabarma ve Kaşıntı Nasıl Gider?

Kadınların vücut tüylerinden kurtulmak için değerlendirdiği birden fazla değişik yöntem bulunmaktadır. Yöntemler genelde tüylerin kökten alınıp alınmaması durumuna göre gruplandırılmaktadır. Ağda;

Lakin herkes ağda kullanımı hususunda doğru hareket etmemektedir. Hem bu neden yüzünden hem de açıklanacak diğer nedenlere bağlı olarak ağda sonrasında kızarıklıktan kaşıntıya kadar farklı sonuçlar alınabilmektedir. İşte sözü edilen poblemlerin nedenleri ve sunulan çözüm önerileri.

Ağda sonrası kabarma için değişik nedenler sayılabilmektedir. Burada verilecek olan nedenlerin ana sorunu bulmada yardımcı bulunacağı kanısına varılmaktadır. Siz de kendi yönteminiz ile sorununuzu değerlendirerek çözüm önerileri kısmına geçebilirsiniz.

Ağda, tüylerin alınmasında en etkili yöntemlerden biridir. Bazı kadınlar verilen detayların tamamına uygun olarak hareket etmelerine karşın kabarma neticesinden kurtulamamaktadır. Bu durumun nedeni ise tenin hassas olması şeklinde açıklanmaktadır. Ağda, etkili olmasına karşın tek epilasyon yöntemi değildir. Böyle durumlarda kullanım sıklığının azaltılması veya goğrudan değişik yöntemlere geçiş sağlanması önerilmektedir.

Uzmanlar aracılığıyla verilen öneriler kapsamı içinde ağdandan sonra kabarma nasıl geçer konusu ile ilgili farklı çözüm önerilerine ulaşım sağlanabilmektedir. Kaliteli ağdaların veya vücuda alerji yapmayacak olan bileşenlerin tercih edilmesi bu alanda atılması gerekli olan ilk adımdır. Diğer türlü verecek olduğumuz püf noktaları temelde hatalı uygulamalar olduğundan ötürü herhangi bir sonuç vermeyecektir.

Ağdadan sonra kabarma olmaması için;

Ağda sonrası bakım önerilerinden sonuç almak için önerilerin bir rutin halinde uygulanması da lazımdır. Aksinin olduğu durumda kabarmalar bir miktar inecek olmasına karşın tam manası ile ortadan kalkmayacaktır.

Kadınların cilt tipleri de renkleri de birbirinden farklıdır. Ağda özellikle açık ten rengine sahip olan kadınlarda kendini daha çok belli etmektedir. Bu ten grubundaki kadınlar kızarmanın bunun yanında ağda şişliği de yaşamaktadır. Ağda şişliği neden olmaktadır hususunda verilen bir diğer yanıt ağdanın hatalı biçimde uygulanmasıdır. Günümüzde kadınlar genelde ağdalarını kendileri yapmaktadır. Çok sert çekilen ağda bezleri otomatik olarak deriye hasar vermekte ve şişlik oluşturmaktadır. Şişlik olunması için doğru ağda yapma teknikleri öğrenilmelidir. Buna ek olarak uygulama sonrasında uygun bölgelere buz ile baskı yapılması da önerilmektedir.

Kabartı ve şişlik kadar ağdadan sonra kaşıntı sorunu yaşayan kadınlar da bulunmaktadır. Kaşıntı sorununda da çözüm önerilerinin alınabilmesi adına ilk kez nedenin bulunması lazımdır. Bazı kadınlar bilmemelerine karşın ağda alerjisi bulundurmaktadır. Alerjen bünyelerde kaşıntının gitmesinin tek çözümü farklı epilasyon metotlarınin denenmesidir. Bunun dışında kaşıntıdan kurtulabilmek için;

Yöntemlerin biri y ada birkaçı eşzamanlı olarak kullanıldığında kısa bir sürede sonuç vermektedir. Hangi yöntemin kimde işe yarayacağı da cilt tipleri ile alakalıdır. Bu neden yüzünden deneme yanılma yöntemi üzerinden ilerleme sağlanmaktadır.

Ağda sonrası kızarıklık da uygulama bazında önemli noktalardan biridir. İşlem sonrasında bir süre kızarıklık görülmesi normal karşılanmaktadır. Lakin kızarıkların uzun süre kalması normal değildir. Siz de ağda sonrasında kızarıklık sorunu yaşıyorsanız;

Fazla bilinmemesine karşın aşırı terleme de ağda sonrasında kızarıklık sorunu oluşturabilmektedir. Bu durum terin kimyasal yapısı ile alakası bulunmaktadır. Çok sıcak günlerde ağda yapmamak veya aşırı terlemeye neden olacak aktivitelerden uzak kalmak da kızarıklıkları önleyecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu