İnternet

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Anında Çözüm

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Anında Çözüm, mobil hatlar bölümünde Ağda Kayıtlı Değil Hatası Anında Çözüm ile alakalı bilgi vermek istedik.. Yazımızın detayında Ağda Kayıtlı Değil Hatası Anında Çözüm başlığımızın ayrıntıları bulunmaktadır..

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Anında Çözüm

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Anında Çözüm Mobil telefon kullanan bireylerin çoğunlukla yüz yüze kaldığı “Ağda kayıtlı değildir hatası” bir de acil bir telefon görüşmesi yapacağınız sırada farketmeniz çok üzücü ve can sıkısı bir problem olmakla birlikte çözümü de bi hayli basit bir işlemdir.Telefon kullanımınızı kısıtladığı gibi arama yapma şansınız bulunmamaktadır.Böyle bir durumla karşılaşmanız durumunda siz değerli okurlarımıza basit bir şekilde sorunun giderilmesi için neler yapmanız gerektiğini söz edeceğiz.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Hangi Durumlarda Ortaya Çıkar?

Bu problem ile karşılaşma nedenleri olarak gösterebileceğimiz durumlar genelde Orjinal Olmayan yada IMEI numarasının kopya olduğu mobil telefonlarda rastlanmaktadır. Dikkat etmemiz gereken bir konu olup,ikinci el telefon alımlarda güvenilir satıcıların tercih edilmesi Ağda Kayıtlı Değil Hatası ile karşılaşma olasılığımızı azaltmaktadır.

                 TURK TELEKOM CUMADAN PAZARA BEDAVA İNTERNET

Ağ Operatörü Seçimi

Mobil telefonunuzun Ağ Seçimi yani operatörünün hatalı seçilmiş olması durumlarında arada bir karşı karşıya geldiğımız ve kısa süreli bir hatadan dolayı bu sorun ile karşılaşabilirsiniz. Anlık olarak telefon kullanımı yahut arama kısıtlaması ile karşılaşabilecek ve Ağda Kayıtlı Değil sorununun giderilmesi telefonunuzu tekrar eskisi gibi kullanılır hale getirecektir. Peki Ağda Kayıtlı Değil Hatası Nasıl Düzeltilir? Bu sorunu gidermek için bir yöntem bulunmakta olup, her mobil cihazlarda bu aşağı yukarı aynıdır. İlk başta yapmanız gereken  “Ayarlar” menüsüne girilerek buradan “Bağlantılar” bölümüne giriş yapılır. Ardından “Diğer Ağlar” ve altında bulunan “Mobil Ağlar” seçimi yapılarak “Ağ Operatörleri” bölümüne girişinizi sağlayınız

Bu işlemleri sırası ile yapmanızın ardından karşınıza hizmet sağlayan operatör firmaların listeleri çıkmaktadır.Sizler de hangi operatör firmadan hizmet alıyorsanız onu seçmeniz gerekmektedir.Yukarıda dile getirdiğimiz gibi seçenekleri doğru biçimde ilerledikten sonra hemen hemen 15 yahut 15 dakikalık bir sürenin geçmesinin ardından mobil cihazınız kullanılır hale gelmektedir. Telefonunuzu yeniden başlatmanız bu süreyi kısaltabileceği gibi cihazınızın hafızasını yeniler.

IMEI Kontrolü

Yukarıda söz ettiğimiz gibi işlemlerinizi yaptınız fakat herhangi bir değişiklik yok ise yapmanız gereken diğer yöntem IMEI kontrolüdür. IMEI numaranızı öğrenebilmeniz için telefonunuzun arama bölümüne gelerek  *#06# numara ve karakterleri tuşlayınız. Ardından E-Devlet uygulamasına üzerinden IMEI sorgulama ekranına geliniz,bazı durumlar da size ait olan IMEI numarasının kopyalanma sorunu ile karşılaşılabiliyor. Bundan dolayı “Ağda kayıtlı değil” hatası ile karşılaşılabiliyor. Eğer IMEI numarası kopyalanmış ise durumu gerekli mercilere bildirerek telefonunuzun tekrar çalışır hale gelmesin sağlanır.

Flashlama

Flashlama, root yetkisi olan Android telefonlar için yapılabilecek bir işlemdir ve bi hayli fazla teknik bilgi gerektirmektedir. Bu nedenle bu yöntemin kesinlikle uzman bir kişi aracılığıyla yapılması gerekmektedir. Bu yöntem ile telefon üzerinden çalışan işletim sistemi yeniden kurulur ve hata sistemden kaynaklı bir sorunsa giderilmiş olur.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Anında Çözüm başlıklı yazımız ile alakalı olarak destek isteklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu