Başvurular

AFAD 81 Şehir 1749 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Kılavuzu 2022

AFAD 81 Şehir 1749 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Kılavuzu 2022, iş başvuruları bölümünde AFAD 81 Şehir 1749 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Kılavuzu ile ilgili bilgi aktaracağız. AFAD 81 Şehir 1749 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Kılavuzu ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

AFAD 81 Şehir 1749 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Kılavuzu

AFAD 1749 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Kılavuzu

Acil ve Afet Durum Yönetimi Başkanlığı 1749 işçi alımı ve kamu işçi alımı yapacağını ilan etti. Lise önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabilecek. Adaylar işlemlerini 18-27 Kasım 2021 tarihleri içinde alınacak. AFAD işçi alımı tabloları sunuldu. Alımı yapılacaklar uygulama sınavı yapılacak.

Hangi Kadrolara Alım Yapılacak?

Sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni, avukat, mühendis, veteriner hekim, sosyal çalışmacı, destek personeli, teknisyen, koruma ve güvenlik görevlisi, sağlık personeli ve büro personeli alımı yapılacaktır.

adaf-sozlesmeli-personel-alimi.jpg

Adaylar 81 Şehirden Başvuruyu Nasıl Yapacak?

Adaylar başvurularını 18 Kasım 2021 ile 27 Kasım 2021 tarihleri içinde E-Devlet üzerinden Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı kariyer kapısı kamu işe alım ve kariyer kapısı üzerinden elektronik olarak yapılacak.

afad-personel-alimi.jpg

Başvuru Genel Şartları

Lise, önlisans ve lisans mezunu olarak başvuru yapılabilir. Bu bağlamda kılavuz içinde verilen öğrenim durumu tabloları bunun bunun yanında incelenmelidir. Sınav tarihi itibari ile 30 yaşını doldurmamış olması isteniyor. Güvenlik soruşturması olumlu olması isteniyor. En az KPSS 60 puanı yer alıyor olması gerekmektedir. B sınıfı sürücü ehliyeti istenmektedir.

Uygulama Sınavı Şartları

Tartılma ölçme çıplak ayak ile erkeklerde 160 cm ve en fazla 190 cm olması istenmiştir. Kadınlarda 155 cm ile 180 cm içinde olması gerekiyor. Kilo olarak vücut indeksi orantılı olması gerekiyor.

NOT: çeşitli uygulama ve kadro tabloları kılavuz içinde olduğu üzere kılavuz incelenmeden başvuru yapılması önerilmez.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu