Başvurular

AFAD 648 Personel Alımında En Az Lise Kadrolarına Başvuru Yapılamıyor 2022

AFAD 648 Personel Alımında En Az Lise Kadrolarına Başvuru Yapılamıyor 2022, iş başvuruları bölümünde AFAD 648 Personel Alımında En Az Lise Kadrolarına Başvuru Yapılamıyor ile ilgili bilgi aktaracağız. AFAD 648 Personel Alımında En Az Lise Kadrolarına Başvuru Yapılamıyor ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

AFAD 648 Personel Alımında En Az Lise Kadrolarına Başvuru Yapılamıyor

İçişleri Bakanlığı bağlısı AFAD olarak da anılan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı aracılığıyla taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 77 ilde 648 anlaşmali kamu personeli alımı için ilanlar yayınlandı ve başvurular alınmaya başlandı. Yayınlanan bu kamu iş ilanına göre başvurular 27 Kasım 2021 tarihinde sona erecek.

AFAD Personel Alımında Şoför, Hizmetli, Güvenlik Başvurusu En Az ortaöğretim(Lise)

AFAD işçi alımı başvuru kılavuzu içinde bulunan destek personeli olarak Şoför, Hizmetli ve Koruma Güvenlik Görevlisi adayların başvuru yapabilmeleri için şartlar aynen şöyle;

Şoför alımı için adayların En az ortaöğretim yahut dengi okul mezunu olması. En az D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (1/1/2016 tarihinden önce ehliyet alanlardan ehliyetini değiştirmeyenler için E sınıfı ehliyet sahibi olmak.),

Hizmetli En az ortaöğretim yahut dengi okul mezunu olmak,

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı şartı En az ortaöğretim yahut dengi okul mezunu olmak.

Son başvuru tarihi saygınlığıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı ibareli özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak şeklinde yayınlandı.

en-az-lise-personel-basvurulari.jpg

Yayınlanan bu iş ilanına göre bu kadrolara başvuru şartının başında adayların minimum lise mezunu olması gerekiyor. AFAD işçi alımındaki Şoför, Hizmetli, Güvenlik Görevlisi kadrolarına e-devlet üzerinden başvuru yapmak isteyen ön lisans ve diğer mezuniyetteki adayların başvurularının yapılamadığı yönünde yorumlar gelmektedir.

Başvuru kılavuzu içeriğine göre minimum lise mezunu herkesin başvuru yapmaya hakkı olduğu halde elektronik olarak başvuru yapamayan önlisans ve lisans mezunu kamu personeli adaylarının başvuru yapabilmesi gerekmektedir.

Kurum aracılığıyla ya başvuru yapacak bireylerin kılavuzda lise mezunu olarak değiştirilmesi veya böyle bir sistem hatası bulunması durumunda düzeltilmesi  ve minimum lise mezunu adayların başvuru yapabilmesi için gereken yapılmalı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu