Başvurular

Adli Tıp Kurumu 79 idari kamu personeli alımı 12-22 Nisan başvuruları 2022

Adli Tıp Kurumu 79 idari kamu personeli alımı 12-22 Nisan başvuruları 2022, iş başvuruları bölümünde Adli Tıp Kurumu 79 idari kamu personeli alımı 12-22 Nisan başvuruları ile ilgili bilgi aktaracağız. Adli Tıp Kurumu 79 idari kamu personeli alımı 12-22 Nisan başvuruları ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Adli Tıp Kurumu 79 idari kamu personeli alımı 12-22 Nisan başvuruları

Adli Tıp Kurumu 79 idari kamu personeli alımı başvuruları 12-22 Nisan 2021 tarihleri içinde alınacak. Özel şartları gösterilen 18 Diğer Teknik Hizmet Personeli Kimyager, 24 Laborant, 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 3 Teknisyen ve 4 Destek Personeli (Hizmetli) pozisyonu için Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre alakalı alanlara 79 anlaşmali işçi alımı ile alakalı detaylar haberimiz devamındadır.

Adalet Bakanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, 18 teknik hizmet personeli (kimyager), 24 laborant, 30 koruma ve güvenlik görevlisi, 3 teknisyen ve 4 destek personeli (hizmetli) pozisyonu için Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca sözlü sınav yapılacak olup adayların unvanlarına göre gösterilen nitelik ve özel şartları taşımaları ve 2020 yılı KPSS’de minimum 70 puan alan almış olmaları gerekmektedir.

Adli TIP Kurumu alakalı alıma ilişkin başvurular, 12 Nisan saat 10.00’da başlayıp 22 Nisan mesai bitimi itibari ile sona erecek ve alakalı kurumun resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

Başvuruyu başarı ile yapmış adayların öğrenim durumu ve KPSS puan sıralaması ile yüksek den düşük puan sıralaması baz alınarak ilan edilecek pozisyon rakamının 3 katı kadar adaylar sıralamaya girmeye hak kazanacak.

İlan edilen tüm pozisyonlar için sözlü sınavlar alakalı kurumun İstanbul Bahçelievler’de bulunan merkezinde yapılacak olup, başvuru sonuçları resmi internet sitesinden açıklamalacaktır.

Genel şartlar:

TC Vatandaşı olmak,

Başvuru tarihi itibari ile 35 yaşını bitirmemiş olmak.

Askerlik ile alakalı ilişiği bulunmamak,

Herhangi bir mahkumiyet kaydının bulunmaması,

Görev yapmaya engel teşkil edecek bir durumunun bulunmaması,

Kamu haklarından kısıtlı bulunmaması gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu