Başvurular

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardımları, başvurular bölümümüzde Adana Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Adana Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Bilhassa salgın dönemi ülkemizde ihtiyaç sahibi insan sayısını da arttırmış bulunmakta. İhtiyaç sahibi bireylerin çoğalmasıylada bir çok kurum yardımlarda bulunmaya başlamış veya mevcut yardımlarının sayısını artırmıştır. Bilhassa büyükşehir belediyeleri bir çok alanda yardımda bulunmaya başlamış veya zaten verdiği yardımları daha fazla insana ulaştırmaya başlamıştır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardımları da bu yardım çalışmalarına örnektir. İhtiyaç sahiplerine yardım etme hususunda çalışan belediyelerden bir diğeride Adana Büyükşehir Belediyesidir.

Adana Büyükşehir Belediyesi yardımları bir çok alanda yapılmaktadır. Yiyecek yardımı, giyecek yardımı, ev eşyası, yakacak yardımı, kırtasiye gibi yardımların yanında nakdi yardımlarda da bulunmaktadır.

Yoksulluk içinde olan, temel gereksinimlerini karşılayamayan Adana sınırlarında yaşayan ailelere ve bireylere yardımda bulunmayı amacında olan Adana Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları nelerdir? Yazımızı okuduğunuzda Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları ile ilgili bilgi sahibi olacaksınız.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ?

Adana Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için bazı şartları taşımanız gerekmektedir. Peki Adana Büyükşehir Belediyesi yardımları kimlere verilir?

 • %40 ve üzeri engeli bulunanlar ve bunu sağlık kurulu ile ispat edebilen SGK’ye bağlı olmayan bireyler
 • Muhtaç durumda olan ve yaşamını tek başına sürdüren yaşlılar
 • Yaşadıkları afet durumu sonrası muhtaç durumda olanlar
 • Ailesi veya kendisi muhtaçlık tanımı içinde olup eğitim yaşamını sürdüremeyen temel eğitim ve orta öğretim öğrencileri ve yükseköğrenim öğrencileri
 • Evinde yemek yapamayacak durumda olan, beslenme sorunu yaşayan ihtiyaç sahipleri
 • Şehit ve gazi aileleri

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardımları İçin Gereken Evraklar

Eğer Adana Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından yararlanmak istiyorsanız bazı evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Adana Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu belgeleri şunlardan oluşmaktadır:

 • Eğitim yardımları için öğrenci belgesi
 • Çalışabilecek yaşta olan bireylerin çalışamadığını gösteren sağlık kurulu raporu
 • Başvuru yapılan hanede cezaevinde birey varsa müddetname
 • Kirada oturan başvuru sahibi için kira anlaşmasi
 • Aileye bakan kişi askerse askerlik belgesi
 • Boşanmış aileler için çocuğu ve kendi için yardım talebinde bulunan başvuru sahibi için gerekli her tür belge

Adana Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları için  başvuruda bulunan bireylere Sosyal Hizmetler ve Yardımlar Şube Müdürlüğü personelleri sosyal incelemede bulunurlar. Bu incelemede bulunulan bireylerden bunun bunun yanında yukarda söz ettiğimiz belgeler istenmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Nakdi Yardım Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi bütçe olanakları içerisinde çeşitli nakdi yardımlar yapmaktadır. Nakdi yardımlar yılda en fazla bir sefer ve tek ödeme şeklinde yapılmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi nakdi yardımları bireylerin daha özgür ve çekinmeden alışveriş yapabilmesine olanak sağlamak maksadıyla para yerine geçen alışveriş çeki, akıllı kart, elektronik kart şeklinde yapılabilmektedir. Eğer nakdi yardımlar nakit şeklinde yapılacaksa başvuru sahibinin şahsi banka hesap numarasına yatırılır.

Eğer siz de yukardaki şartları taşıyor ve Adana Büyükşehir Belediyesi nakdi yardım başvurusu yapmak istiyorsanız Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurunuzun sonrasında evinizde sosyal inceleme yapılacak ve talebiniz onaylanırsa cep telefonu numaranıza mesaj gönderilerek bilgilendirileceksiniz.

Adana Büyükşehir        Belediyesi Sosyal        Hizmetler Müdürlüğü Adana Büyükşehir Belediyesi Reşatbey Mah. Atatürk Cad. Seyhan ADANA 0322 455 36 35
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

KİMLİK BİLGİLERİ
T.C. No Başvuru Tarihi
Adı ve Soyadı İl/İlçe
Baba Adı Köy/Mahalle
Anne Adı Telefon 1
Doğum Y. Ve Tar. Telefon 2
Medeni Durumu Ev Mülk ( )    Miras ( )    Kira ( )
Kira Tutarı :
MUHTAR ONAYI
Yukarıda kimlik bilgileri gösterilen birinin Adana ili, …………………….. ilçesi, ……………………Mah.,
……….. sk., ..… no’lu evde ikamet ettiğini, beyan ederim. …/…/20……………Mahalle Muhtarı
VERGİ DAİRESİ  :                                      Vergi Mükellefi olup olmadığının Sorgulanması:                                                     Vergi Mükellefi (  )    Vergi Mükellefi Değil (  ) TAPU SİCİL MÜDÜRLÜĞÜ:                                                       Tapu kaydının olup olmadığının Sorgulanması:                               Tapu Kaydı Var (  )      Tapu Kaydı Yok (  )
İLÇE SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI:                                 2022 Sayılı Kanuna göre Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Dul     Maaşı Alıp Almadığının Sorgulanması:                                ..…….TL. Maaş  Alıyor (  ) Maaş Almıyor (  )                  İLÇE SOSYAL  HİZMET  MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ                            Evde Bakım Ücreti ve Sosyal Ekonomik Destek Alıp -Almadığının Sorgulanması:………TL. Yardım lıyor  (  ) Yardım  Almıyor   (  )

 

İLÇE BELEDİYE BAŞKANLIĞI:                                 Sosyal Yardım Alıp Almadığının Sorgulanması:            …….TL.Yardım Alıyor (  )Yardım Almıyor (  ) SGK SORGULAMASI:                                                                   SGK Kaydının olup olmadığının Sorgulanması:              SGK Kaydı Var (  )         SGK Kaydı Yok (  )

Adana Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi parasal yardımların bunun yanında eşya yardımı, yakacak yardımı, giysi yardımı gibi yardımlar yapabilmektedir. Sosyal dayanışma kapsamı içinde Adana Büyükşehir Belediyesi il sınırları içinde yaşayan vatandaşların evlerinde kullanılabilir durumda olan eşya yahut giyecekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Bu yardımı, talep eden ihtiyaç sahiplerine direkt yapabildiği gibi sosyal marketler kurup buralardan da sevkiyatını yapabilmektedir. Sizin de giyecek, eşya, yakacak, kırtasiye gibi gereksinimleriniz varsa 0322 455 36 35 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Aşevi Ve Sıcak Yemek Yardımı

Adana Büyükşehir Belediyesi yardımlarından bir diğeride sıcak yemek yardımıdır. Belediyenin adı altında hizmet veren aşevlerinde yapılan yemekler ihtiyaç sahiplerinin evlerine götürülerek veya aşevinden verilebilmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi aşevi yardımından yararlanmak içinse gerekli şartlar şunlardan oluşmaktadır:

 • Öz bakım becerilerini yapamamak, günlük yaşamın şartlarını yerine getirememek
 • Yaşı ilerlemiş, çalışacak gücü olmayan kimselerin kendisine bakacak kimsesi olmaması
 • Evin geçimini sağlayan bireylerin hastalığı sebebiyle çalışamıyor durumda olması

Şartlarını taşıyan vatandaşlara aşevi sıcak yemek yardımı yapılmaktadır. Adana Büyükşehir Belediyesi aşevi yardımı dışında ihtiyaç sahiplerine ekmek yardımı da yapmaktadır. Adana büyükşehir belediyesi yardım kolisi de bu biçimde başvurulup alınabilmektedir.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Adana Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Yardımı

Adana Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahiplerine manuel veya tekerlekli sandalye yardımında bulunmaktadır. Eğer sizin de manuel veya akülü tekerlekli sandalye gereksiniminiz varsa gerekli belgeleri temin ederek başvurunuzu uygulayabilirsiniz. Başvuru için:

 • Başvuru dilekçesi
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Engelli Kimlik Kartı, Engelli Sağlık Kurulu Raporu veya tekerlekli sandalye kullanır doktor raporundan biri gerekmektedir.

Gerekli belgeleri topladıktan sonra başvurunuzu aşağıdaki adrese uygulayabilirsiniz.

Belediye Evleri Mah. 84298 Sk. Adana Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü Çukurova / ADANA TELEFON: 0322.355.63.50 – 0322.355.64.69

Seyhan Belediyesine Tablet Yardımı Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları dışında Seyhan Belediyesine tablet yardımı başvurusu yapılabilmektedir. Başvuruyu internet sitesinden istediğimiz bilgileri doğru bir biçimde doldurarak uygulayabilirsiniz. Başvuru için adresinizin Adana ili Seyhan İlçesinde olması gerekmektedir. Başvuru için

https://www.seyhan.bel.tr/tablet/talep.asp

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardımları Sorgulama

Bütün Adana Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları ile ilgili 0322 455 35 00 numaralı telefondan veya ALO 153’ten bilgi alabilirsiniz. Bu numaralardan adana büyükşehir belediyesi yardımları hususunda bilgi alabilirsiniz. Bu hatlardan yardım için şikatlerinizi yahut isteklerinizi de ulaştırabilirsiniz. Bu hatlarda bunun yanı sıra başvurduğunuz yardımları sorgulama şansınız da bulunmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi İletişim

Adana Büyükşehir Belediyesi yardımları ve diğer konularda  belediyeye internetten ulaşmanız olabilecekdür. Buraya tıklayarak Adana Büyükşehir Belediyesine varabilirsiniz.

BÜTÜN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNİN YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu