Başvurular

Adalet Bakanlığı 75 İl ve İlçe 200 Kamu Personeli Alımı Başvurusu 2022

Adalet Bakanlığı 75 İl ve İlçe 200 Kamu Personeli Alımı Başvurusu 2022, iş başvuruları bölümünde Adalet Bakanlığı 75 İl ve İlçe 200 Kamu Personeli Alımı Başvurusu ile ilgili bilgi aktaracağız. Adalet Bakanlığı 75 İl ve İlçe 200 Kamu Personeli Alımı Başvurusu ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Adalet Bakanlığı 75 İl ve İlçe 200 Kamu Personeli Alımı Başvurusu

Adalet Bakanlığı bünyesine 200 kişi kamu personeli alımı için başvurular bir önceki günlerde başladı. Şartları taşıyan ve başvuru yapmak isteyen işçi alımı adayları için 75 il ve ilçede çalışma şansı ile başvurular sürdürmekte.

Adalet Bakanlığı açıklamasında alınacak kamu personellerinin Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere ve sözlü sınav sonucuna göre alınacaklarını paylaşımı yaptı.

Başvuru için adayların 2020yılı KPSS puanları değerlendirmede kullanılacak.

Devlet işçi alımı için adayların KPSS puanı ile sözlü sınavında aldıkları notların aritmetik hemen hemensına göre en yüksek puanlı adaydan başlanılarak sıralama ile 200 kamu personeli alımı gerçekleştirilecek.

Adalet Bakanlığı 2022 Yılı Boş Kadroları

Adalet Bakanlığı aracılığıyla 2022 senesinde alım işlemeleri tamamlanacak olan 200 memur alımı için açılan boş kadro ünvanları 50 kişi psikolog, 30 pedagog ve 120 sosyal çalışmacı olarak bilgisi verildi.

Adalet Bakanlığı Personeli Başvuru

Adalet Bakanlığı 2022 yılı memur alımı adaylarının başvuru yapabilmeleri için,

Memur olma genel şartlarını üzerlerinde bulundurmaları,

2020 yılı kamu personeli seçme sınavından KPSS P3 puanı minimum 70 olması,

Psikolog adaylarının Psikoloji lisans mezunu olması, pedagog adaylarının klavuzluk ve psikolojik danışmanlık yahut eğitim programları ve öğretim lisans mezunu olmaları,

Sosyal Çalışmacı işçi alımı adaylarının sosyal hizmet veya sosyal hizmetler lisans mezunu olmaları şartları aranmakta.

75 İl İlçe 200 işçi alımı Başvurusu

Yapılacak devlet işçi alımı başvuruları halen sürdürmekte olup başvuru yapacak şartları taşıyan adayların başvurularını 27 Aralık 2021 tarihi bitimine kadar e devlet üzerinden Adalet Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve kariyer kapısı “isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresi üzerinden yapmaları gerekiyor.

200 Kamu personeli alımı il ilçe tablosu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu