Başvurular

Adalet Bakanlığı 550 Personel Alımı Başvuru İlanı 2022

Adalet Bakanlığı 550 Personel Alımı Başvuru İlanı 2022, iş başvuruları bölümünde Adalet Bakanlığı 550 Personel Alımı Başvuru İlanı ile ilgili bilgi aktaracağız. Adalet Bakanlığı 550 Personel Alımı Başvuru İlanı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Adalet Bakanlığı 550 Personel Alımı Başvuru İlanı

Adalet Bakanlığı adı altında görevlendirmek üzere 410 kişi açıktan 140 kişi naklen olarak 550 kişi icra müdürü ile icra müdür yardımcısı alımı ilanı yapılan açıklama ile açıklamaldu.

Resmi Gazetede yayımlanan ilan içinde boş kadrolara başvuru yapacak olan adaylarda bulunması gereken şartlar ile ilgili bilgiler verildi.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Sınavı Başvurusu ve Tarihleri

Adalet Bakanlığı aracılığıyla yapılan bilgilendirmede işçi alımı başvurusu tarihi 16 Şubat ile 23 Şubat 2022 tarihleri içinden alınacaktır. İki etaptan oluşacak olan sınavda yazılı sınavı ÖSYM aracılığıyla 3 Nisan 2022 Pazar günü yapılacaktır. Çankaya ve Yenimahalle/ Ankara olmak üzere iki sınav merkezi olacak. Sınav saati 10: 15’te başlayıp 105 dakika sürecektir.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Sınav Başvurusu Ücreti

Adalet Bakanlığı işçi alımı başvurusu yapacak adaylar 16 ile 24 Şubat 2022 tarihleri içinde ÖSYM’ye ait olan web sitesi üzerinden e- İŞLEMLER bölümünde bulunan “Ödemeler” bölümünden kredi kartı veya banka kartı ile ÖSYM için 300 TL sınav ücreti yatırılması gerekmektedir. Adaylar banka yahut ATM’den sınav ücreti yapmaması gerekir. Ödeme işlemleri sırasında oluşabilecek hata sonrasında ÖSYM ile Adalet Bakanlığı sorumlu olmaz.

Adalet Bakanlığı Personel Başvurusu Şartları

Türk Vatandaşı olmalı,

Yazılı sınavın yapılmış olduğu yıl Ocak ayının birinci günü itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmalı,

Adalet meslek yüksek okulu, hukuk fakültesi, adalet meslek eğitimi ön lisans programı veya meslek yüksek okullarının adalet bölümü mezunu olmalı,

Bulunduğu görevi yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamalı,

Türk Ceza Kanunu yasalarına göre hiçbir suçtan ceza almamış olmalı,

Kamu haklarından kesinlikle mahrum bulunmamalı,

Askerlik ile alakası olmaması gerekir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu