Başvurular

Adalet Bakanlığı 550 İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı Alacak 2022

Adalet Bakanlığı 550 İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı Alacak 2022, iş başvuruları bölümünde Adalet Bakanlığı 550 İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı Alacak ile ilgili bilgi aktaracağız. Adalet Bakanlığı 550 İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı Alacak ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Adalet Bakanlığı 550 İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı Alacak

Adalet Bakanlığı 550 İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı Alımı

Adalet Bakanlığı kamu işçi alımı başvuru şartları kılavuz halinde adayların ulaşımine açıldı. Alım sınav şekli ile yapılacak. Sınava katılacaklar 300 TL sınav ücreti yatıracaktır.

Bakanlık Başvuru şekli

Sınava başvurular 16-23 Şubat 2022 tarihleri içinde, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla yahut bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) alınacaktır. Başvuru merkezleri listesi başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinde sınava başvuru bilgileri içinde bulunacaktır. ÖSYM başvuru merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri içinde alacaklardır.

Sınav Ücreti Ödeme Şekli

Sınava girecek adaylar 16-24 Şubat 2022 tarihleri içinde, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de bulunan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM adına 300,00 TL sınav ücreti yatıracaklardır. Adaylar, banka/ATM’den sınav ücreti ödemesi yapmamalıdır. Adaylar, sınava başvurularını yaptıktan sonra sınav fiyatını yatırmalıdır. Ödeme işlemlerinden kaynaklanabilecek hatalardan ÖSYM ve Adalet Bakanlığı sorumlu olmayacaktır.

Geç başvuru gününde başvuru yapan adaylar 450,00 TL olan sınav fiyatını aynı gün yatıracaklardır. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün saat 23.59’a kadar ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de bulunan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Askerlikle ilgisi bulunmamak yahut askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartı aranır.

Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak, (Doğum tarihi: 01/01/1987 ve ardından olanlar).

Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü yahut adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak (lisans/ön lisans alan kodu 3209, 1102, 9339 yahut 6352 olanlar), öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesi almış olmak.

Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Güvenlik soruşturması ve/yahut arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu