Başvurular

Adalet Bakanlığı 23 kamu personeli alıyor 2022

Adalet Bakanlığı 23 kamu personeli alıyor 2022, iş başvuruları bölümünde Adalet Bakanlığı 23 kamu personeli alıyor ile ilgili bilgi aktaracağız. Adalet Bakanlığı 23 kamu personeli alıyor ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Adalet Bakanlığı 23 kamu personeli alıyor

Yayınlanan resmi kamu iş ilanı ile Adalet Bakanlığı bünyesine yeni 23 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Alınacak 23 kamu personeli bakanlık adı altında anlaşmali olarak çalıştırılacaklar.

Adalet Bakanlığına alınacak 23 kamu personeli bakanlık aracılığıyla düzenlenecek 10 İngilizce, 8 Fransızca ve 5 Almanca dilinde mütercim tercüman olarak alınacaklar.

Alınacak personeller 2020 KPSS B grubu puan sırasına konularak bakanlık aracılığıyla yapılacak mülakat ile her dil için bulunan boş pozisyon rakamının on katı personel adayı belirlenecek.

Yabancı dil sınavından B düzeyinde puan alanlar başvuracak

Başvuru için adayların son beş yılda gerçekleştirilen Yabancı Dil Sınavlarından İngilizce, Fransızca, Almanca bölümlerinden minimum bir tanesinden B düzeysinde puan almış olması ve son iki yıl içinde alınan dil yeterliliği yönünden ÖSYM aracılığıyla YDS denkliği kabul gören ülkeler arası geçerliliği bulunan belgeye sahip olması,

2020 yılı KPSSP3 puanında alınacak kamu personel rakamının 10 katı aday arasına girebilecek bir puana sahip olması,

En az lisans düzeyinde alanı ile alakalı bölümlerinden mezun olmaları,
Kamu çalışanlarının taşımaları gereken gene şartları taşımaları şartları bulunmaktadır.

Başvuru şartlarını taşıyanlar e-devlet üzerinden başvuru yapacaklar

Başvuru şartlarını taşıyan Mütercim Tercüman kamu personeli adaylarının 19 Nisan 2021 yani bugün başvuru işlemleri e-devlet üzerinden başlamış olup 03 Mayıs 2021 tarihinde başvurular bitecek. Şahsen yahut posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

Adalet Bakanlığı sınavına katılma hakkını kazananlar bakanlık sitesinde yayına girecek.
Başvurusunı sağlıklı bir biçimde yapan ve tamamlayan bireyler için başvuru sonuçları ve sözlü sınavın düzenleneceği yer ve tarihi Adalet Bakanlığı resmi internet sitesinde açıklamalacak.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu