Başvurular

Adalet Bakanlığı 23 kamu personeli alımı 3 Mayıs son 2022

Adalet Bakanlığı 23 kamu personeli alımı 3 Mayıs son 2022, iş başvuruları bölümünde Adalet Bakanlığı 23 kamu personeli alımı 3 Mayıs son ile ilgili bilgi aktaracağız. Adalet Bakanlığı 23 kamu personeli alımı 3 Mayıs son ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Adalet Bakanlığı 23 kamu personeli alımı 3 Mayıs son

Adalet Bakanlığı aracılığıyla bir önceki günlerde yayınlanarak başvuruları alınmaya başlanan 23 kamu personeli alım ilanı başvuruları hala sürdürmekte. Şartları taşıyan Adalet Bakanlığı adı altında çalışmak isteyen bireylerin haberimizi incelemesi gerekmekte.

Adalet Bakanlığı Ankara merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı B grubu puanları sıralaması ve adalet bakanlığı aracılığıyla yapılacak sözlü sınavı ile 10 İngilizce dilinden, 8 Fransızca ve 5 Almanca dilinden mütercim tercüman kadrolarına her dil için alınacak personel rakamının 10 katı kadar personel çağırılarak kamu personelleri alınacak.

Adalet Kamu personeli alımı başvuruları

Adalet kamu personeli alımına başvuracak adayların;

Türk vatandaşı olması, adayların 18 yaşını tamamlamış olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması,

Askerlik durumu olarak adayların askerlikle ilgisi olmaması, askerlik çağına gelmemiş olması, askerliğini yapmış yahut erteletmiş olması,

Mesleğini sürekli olarak yapmasına engel olacak akıl hastalığı olmaması,

Adayların lisans düzeyinde kendi alanlarında bölüm mezunu olmaları,

Son beş yılda tertip edilen YDS İngilizce, Fransızca yahut Almanca bölümlerinin minimum birinden B düzeyinde puana veya 03 Mayıs tarihi itibariyle iki yıl içinde alınan dil yeterliliği kabul gören ülkeler arası geçerliliği bulunan başka bir belge sahibi olmaları,

Adalet kamu personeli alımı başvuruları 03 Mayıs son gün

Adalet işçi alımı başvuruları hali hazırda sürdürmekte ve adayların 03 Mayıs 2021 tarihi gün bitimine kadar başvurularını türkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak tamamlamaları gerekmekte.

Adalet Bakanlığı bu kamu personeli alımında şahsen veya posta ile yapılacak başvuruları kabul etmemekte.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu