Başvurular

Adalet Bakanlığı 1000 Personel Alımı Başvurusu 2-10 Kasım 2022

Adalet Bakanlığı 1000 Personel Alımı Başvurusu 2-10 Kasım 2022, iş başvuruları bölümünde Adalet Bakanlığı 1000 Personel Alımı Başvurusu 2-10 Kasım ile ilgili bilgi aktaracağız. Adalet Bakanlığı 1000 Personel Alımı Başvurusu 2-10 Kasım ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Adalet Bakanlığı 1000 Personel Alımı Başvurusu 2-10 Kasım

Adalet Bakanlığı 1000 Personel Alımı İlanı

Adalet Bakanlığı 11 Ekim 2021 açıklamasuna göre 1000 işçi alımı yapacağını kılavuz şeklinde sundu. Bakanlık alımlarına başvuruları 2-10 Kasım 2021 tarihleri içinde alacak. Sınav merkezleri olarak İstanbul, Ankara ve İzmir şehirleri açıklanmıştır.

Başvuru Şekli ve Ücret Yatırımı

Adaylar başvurularını, 2-10 Kasım 2021 tarihleri içinde bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleriyle) yahut mobil uygulamalarından yahut diledikleri bir Başvuru Merkezinden yapacaklar ve sınav fiyatını yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

Alım Kadro Dağılımı

800adlî yargı hâkim ve savcı adayı alımı.

100 avukatlık mesleğinden adli yargı hâkim ve savcı adayı alımı.

100 idari yargı hâkim adayı alımı olarak yapılacak.

Başvuru Genel Şartları

Adli yargı hâkim ve savcı adaylığı ile idari yargı hâkim adaylığı için giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü saygınlığıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,(doğum tarihi 01.01.1986 ve ardından olanlar sınavlara başvuru yapabileceklerdir).

Avukatlık mesleğinden alınacak adlî yargı hâkim ve savcı adaylığı için; yazılı yarışma sınav tarihi itibariyle avukatlık mesleğinde fiilen minimum üç yıl çalışmış olmak, yazılı giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü saygınlığıyla 45yaşını doldurmamış olmak,(doğum tarihi 01.01.1976 ve ardından olanlar sınava başvuru yapabileceklerdir).

Adlî yargı –Avukatlık adlî yargı adayları için; hukuk fakültesinden mezun olmak yahut yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye‘deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak.

İdarî yargı adayları için; Hukuk fakültesinden mezun olmak yahut yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’de hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak, hukuk fakültesinden mezun olanlar dışından alınacak adaylar yönünden, her zamanda alınacak aday rakamının yüzde yirmisini geçmemek üzere, hukuk bilgisine programlarında yettiği kadar bulunduran siyasal bilgiler, idari bilimler, iktisat ve maliye alanlarında minimum dört yıllık yükseköğrenim yapmış yahut bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı öğretim kurumlarından mezun olmak,

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu