Başvurular

Adalet Bakanlığı 1000 Kamu Personeli Alımı ve Başvurusu 2022 2022

Adalet Bakanlığı 1000 Kamu Personeli Alımı ve Başvurusu 2021 2022, iş başvuruları bölümünde Adalet Bakanlığı 1000 Kamu Personeli Alımı ve Başvurusu 2021 ile ilgili bilgi aktaracağız. Adalet Bakanlığı 1000 Kamu Personeli Alımı ve Başvurusu 2021 ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Adalet Bakanlığı 1000 Kamu Personeli Alımı ve Başvurusu 2021

Adalet Bakanlığı 1000 Kamu Personel Alım İlanı Hakkında

Haberimizin detaylarına bakacak olursak geçtiğimiz Ekim ayında Adalet Bakanlığı 1000 personel alım ilanını duyurmuştu.

Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Adaylar başvurularını 10 Kasım 2021 tarihi bitimine kadar bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleriyle) yahut mobil uygulamalarından yahut diledikleri bir Başvuru Merkezinden yapacaklar ve sınav fiyatını yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

Adalet Bakanlığı adı altında çalıştırmak için 800 adli ve idari yargı personeli, 100 avukatlık mesleğinden adli yargı hakim ve savcı alımı, 100 idari yargı hakim alımı yapıldığını dile getirdi.

Adalet Bakanlığı Başvuru Şartları

• Adli yargı hakim ve savcı alım ilanlarına bakacak olursak adli yargı hakim alımlarının yapılacağı gün ile birlikte 35 yaşını doldurmamış olmak.

• Avukatlık mesleğinden alınacak hâkim ve savcılık sınavları yazılı sınavlarına katılmak için önceden avukatlık mesleğinde 3 yıl çalışmış olmak.

• Ocak ayının birinci günü itibariyle 45 yaşını doldurmamış olmak.

• Hukuk programlarından mezun olarak bu bölümleri başarı ile bitirmiş olmak
İdari yargı adayları için ise Hukuk fakültesinden mezun olmak ve bunun bunun yanında yabancı bir hukuk fakültesini bitirerek Türkiye’de bulunan Hukuk fakültelerinde programlarına bağlı olarak orada eksik kalan dersleri başarı ile tamamlamış olması gerekir.

İdari yargı yönünden alımı yapılacak adaylar da her zamanda alınacak adaylar yönünden yüzde yirmisini geçmemek üzere hukuk bilgisi programlarından yettiği kadar yer verilen siyasal bilimler, idari bilimler, iktisat ve maliye alanlarından minimum dört yıllık olmak koşulu ile birlikte bunun yanı sıra bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı yüksek öğretim okullarından mezun olmak.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu