Başvurular

A101 İş Başvuruları Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları.

A101 İş Başvuruları Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları., başvurular bölümümüzde A101 İş Başvuruları Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları. ile ilgili sizleri aydınlatalım.. A101 İş Başvuruları Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları. ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

A101 İş Başvuruları Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları.

İçerik gizle
1A101 Nedir? Ne İş Yapar?

1.1A101 Yönetim Kurulu ve A101’in Faaliyetleri
1.2A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?
2A101 Kaçta Açılıp Kaçta Kapanıyor ? Çalışma Saatleri

2.1A101’de Hangi Pozisyonlara Başvurulabilir?
2.2A101 Çalışanlarının Maaşları Ne Kadardır?
3A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

A101 Nedir? Ne İş Yapar?

A101 İş Başvuruları Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları nelerdir? Bu sorular vatandaşlarımızın en fazla merak ettiği konuların başında gelmektedir. İ

Perakende sektörünün öncü şirketlerinden birisi olan A101’in Türkiye’nin her yerinde mağazası bulunur. Markanın 2020 Aralık itibari ile tüm Türkiye’de 10 binin üzerinde şubesi mevcuttur. Dünyanın en büyük marketlerinden birisi olan A101’in adı altında hemen hemen 60 bin personel çalışmaktadır. A101, bu özelliği ile en fazla istihdam yaratan şirketlerin başında gelmektedir.

A101’in adı altında bir çok kadın ve engelli çalışan bulunmaktadır. 12 senedir aktif olarak faaliyet gösteren A101, Türkiye’nin en büyük 15 şirketinden biridir. 600 farklı tedarikçi ile çalışan A101’in adı altında hemen hemen 1200’den fazla ürün bulunmaktadır.

Tüm bunların bunun yanında A101, bir çok değişik ödüle de layık görülmüştür. Genelde belli bir tasarımı mevcuttur ve şubeler büyüklüklerine göre ayrılmaz, genelde tüm şubeler aynı büyüklüktedir.

Şimdi bu devasa kurumda nasıl çalışabileceğimize bakalım. A101 İş Başvuruları Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları nelerdir ? Hadi kurumu biraz daha yakında zamandan tanıyalım.

A101 Yönetim Kurulu ve A101’in Faaliyetleri

A101, Ahmet Yaşar Aydın’ın başkanı olduğu bir yönetim kurulu aracılığıyla yönetilir. Kendisi İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümü mezunudur. A101 yönetim kurulu başkan yardımcısı ise Ahmet Yaşar Aydın’ın babası olan Turgut Aydın’dır. Yönetim kurulunun son üyesi ise yine Aydın ailesinden gelen Ayhan Aydın olarak bilinir.

A101, ucuzluk marketi olarak da anılan marketlerden biridir. A101 marketler grubu tıpkı BİM ve ŞOK marketler gibi tüketicilere düşük maliyetli ve düşük fiyatlı gıda ve diğer tüketim mallarını satmaktadır. Peki a 101 de çalışmak için ne yapmak gerekir? Açıklamalara bakalım.

MİGROS İŞ BAŞVURULARI İÇİN TIKLA.

A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?

A101 marketler zincirinde çalışmak isteyenler için birkaç farklı yol bulunmaktadır. A101’de çalışmak isteyen bireyler, ilk kez A101’in web sayfasına girdikten sonra kariyer sekmesine gelir ve buradaki formu doldurarak başvuruda bulunabilir. Formda istenen bilgiler, eksiksiz olarak girilmelidir. Aksi taktirde başvuru işlemi yarım kalacaktır.

Bu başvuru formuna buradan varabilirsiniz : https://www.a101.com.tr/kisisel-veri-basvuru-formu/

A101’e başvurmak isteyenler için bir diğer yol ise doğrudan doğruya A101 mağazalarına başvurmaktır. Burada da bir form doldurarak başvuru işlemini gerçekleştirmek olabilecekdür.

Tüm bunların bunun yanında Kariyer.net ve Secretcv gibi iş ilanları yayınlayan sayfalardan da başvuru yapılabilir.

Buradan başvurmak için ise şu linke tıklayabilirsiniz : https://www.kariyer.net/firma-profil/yeni-magazacilik-a-s-a101-42673-174505

Başvuru işlemini bitirdiktan sonra mülakat aşamasına geçmeden önce A101 Çalışma saatlerini bilmek gerekir. Çünkü çalışmak istediğiniz yerin koşulları çok mühimdir.

A101 Kaçta Açılıp Kaçta Kapanıyor ? Çalışma Saatleri

A101’de işe başvurmadan önce bilinmesi gereken en önemli şey bu gibi marketlerde yoğun bir çalışma temposunun olduğudur. Çalışma saatleri hafta içi sabah 10.00 akşam 20.00’dir. Sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde ise çalışma saatleri saat 10.00 – 17.00’dir.

Kişinin eğitim düzeyinin yüksek olmasına gerek yoktur. A101’de çalışabilmek için minimum ilkokul düzeyinde eğitime sahip olmanız yeterli gelmektedir.

A101 marketler grubu için en önemli etmenlerden bir diğeride takım çalışmasında aktif rol alabilmektir. A101’de çalışanların pratik olması ve müşterilerin sorun ve ihtiyaçları için pratik çözümler getirebilmesi gerçekten mühimdir. A101’de çalışan bireylerin güler yüzlü ve kibar bir biçimde müşteri ile iletişim kurmaları elzemdir. Tüm bu bilgiler ışığında A101 İş Başvuruları Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları hususunda kafanızdaki soru işaretlerini ağır ağır çözdüğümüzü düşünüyoruz. Peki hangi alanlarda çalışmak olabilecek?

A101’de Hangi Pozisyonlara Başvurulabilir?

A101 çalışanları mağazaların genel işleyişini sağlamakla yükümlüdür.A101’de müşteri tatminiyetini sağlamak esastır. Raf düzeni, ürün kontrolü, genel temizlikten de A101 çalışanları sorumludur.

Diğer mağazalarda olduğu gibi A101’de yalnızca kasiyer yoktur. Ürün kontrolünden ve raf düzeninden sorumlu herkes bunun yanı sıra kasadan da sorumludur. A101 marketlerde depo mağazalarla bütün halindedir ve mağaza personeli depodan da sorumludur.

Firmanın muhasebe işleri için muhasebeci kadrosuna işçi alımı yapılmaktadır. Diğer iş ilanlarına göre daha seyrek alım yapılmaktadır.

A101 şubelerine ürünlerin taşınması için ağır araç ehliyeti olanlar için şoför ilanı açılmaktadır. Mağazalar düzenli olarak ürün ihtiyacı duymakta ve düzenli olarak mağazalara sevkiyat yapılmaktadır.

Özetleyecek olursak A101’de çalışmak için bir çok değişik pozisyona başvurabilirsiniz.

Bu pozisyonlar içinde :

 • Satış Danışmanı,
 • Reyon Görevlisi,
 • Temizlik İşçisi,
 • Satış Elemanı
 • Kasiyer
a101 iş başvurusu

Gibi pozisyonlar başta gelmektedir. Kişisel detaylarınızin başvurduğunuz pozisyona uyması, diğer iş ilanlarında olduğu gibi A101’in açtığı iş ilanlarında da bi hayli mühimdir. Daha durgun bir yapıya sahipseniz, kasiyer olarak daha başarılı olabilirsiniz fakat hareketli bir yapınız varsa reyon görevlisi yahut buna benzer bir pozisyonda çalışmayı deneyebilirsiniz.

Hangi pozisyon olursa olsun tüm pozisyonlarda yoğun olarak çalışacağınızı bilmeniz gerekir ve bunun bilincinde olarak başvuru yapmanız gerekir. A101’de çalışmaya başladıktan sonra siz de A101 nedir ne iş yapar gibi soruları rahatlıkla yanıtlayabilirsiniz.

A101 Çalışanlarının Maaşları Ne Kadardır?

Türkiye’nin en başarılı mağazalarından olan A101, çalışanlarına en düşük asgari ücret üzerinden maaş vermektedir. Maaş dışında yemek fiyatını de bunun bunun yanında vermektedir. Yemek parasıyla asgari ücretin üzerinde bir maaş geçmektedir çalışanların eline. Mağaza sorumlusu olan bireylerin maaşları da biraz artmaktadır.

A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

A101 iş başvurusu yapmak için birkaç değişik yöntem mevcuttur. A101’in internet sitesinden başvuru yapabileceğiniz gibi mağazalara bireysel başvuru da uygulayabilirsiniz. Mağazalara yapılan başvurular yalnızca başvuru yapılan mağaza için geçerliyken internet sitesi üzerinden yapılan başvurular genelde değerlendirmeye alınır.

İnternet sitesinden başvuru yapmak için https://www.a101.com.tr/kariyer adresine tıklayarak bilgileri doğru doldurmanız gerekmektedir.

Yukarıda diğer başvuru kanallarını da anlattmıştık. Peki başvuru şartları nelerdir?

A101 iş başvurusu yapmak için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Başvuru yapmak için:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir.
 • Kamusal anlamda hak kaybınız bulunmamalıdır.
 • Yoğun çalışma düzenine ayak uydurmanız gerekmektedir.
 • En az lise mezunu olmalısınız.
 • Çalışmanızı engelleyecek bir sağlık sorununuz bulunmamalıdır.
 • vardiyalı çalışma düzenine uymanız gerekmektedir.
 • Erkek adaylar için askerlikle bir ilgisinin bulunmaması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu