Başvurular

81 Şehir İŞKUR TYP İşçi Kamu Personel Alımı Okul Tatilken Olacak Mı? 2022

81 Şehir İŞKUR TYP İşçi Kamu Personel Alımı Okul Tatilken Olacak Mı? 2022, iş başvuruları bölümünde 81 Şehir İŞKUR TYP İşçi Kamu Personel Alımı Okul Tatilken Olacak Mı? ile ilgili bilgi aktaracağız. 81 Şehir İŞKUR TYP İşçi Kamu Personel Alımı Okul Tatilken Olacak Mı? ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

81 Şehir İŞKUR TYP İşçi Kamu Personel Alımı Okul Tatilken Olacak Mı?

İŞKUR TYP İşçi ve Kamu Personel Alımı Duyurusu Bekleniyor

81 şehir işçi alımı ilanı okullar ara tatile girerken yayına girmesi hedefleniyor. Her yıl okullar açılırken yayına giren bu alımlarda, yeni yıl olarak okulların ihtiyaçları göz önüne alındığı zaman ilan bekleniyor.

Sayfa sonunda başvuru ekranı sunuldu. İlan yayına girmesi durumunda adaylar giriş yaparak kendi şehrini seçerek başvuru yapabilecek. İkamet etmediğiniz şehre başvuru yapamazsınız. TYP personeli alımı ile istihdam edilenlere asgari ücret ödemesi yapılmaktadır. Anlık olarak ilanları kaçırmamak için haberin devamında bulunan cep uygulamamızı indirerek varabilirsiniz.

Hangi Branşlarda Görev Veriliyor?

Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın muhafaza edilmesi, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslah, Erozyon engelleme çalışmaları TYP bölümlerinde uygulandığı açıklanmıştır.

TYP İş İlanları Başvuru Şartları

Adrese dayalı nüfus kayıt sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanlardan hane gelirlerinin net asgari ücretin bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan bireyler TYP’ye katılamaz.

Başvuru tarihinden önceki son 1 aylık sürede sigortalı olmamak. Emekli ve malul aylığı almama şartı var. Alt yaş 18 ve üst yaş olarak 50 olduğu açıklanmıştır.

İŞKUR TYP başvuru ekranı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu