Başvurular

5427 TL maaşla 40 devlet memuru alımı başvuruları 2022

5427 TL maaşla 40 devlet memuru alımı başvuruları 2022, iş başvuruları bölümünde 5427 TL maaşla 40 devlet memuru alımı başvuruları ile ilgili bilgi aktaracağız. 5427 TL maaşla 40 devlet memuru alımı başvuruları ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

5427 TL maaşla 40 devlet memuru alımı başvuruları

5427 TL maaşla devlet memuru alımı için ilan paylaşımı yaptı. Yayınlanan ilana göre 40 zabıta memuru alımı yapılacağı bilgisi verildi.

İstanbul ili Fatih Belediye Başkanlığı nezdinde yapılacak olan mülakat sonucu 40 adet zabıta memuru alımında adayların ilk kez (Siyaset bilimi ve kamu yönetimi, İktisat, İşletme, Uluslararası ilişkiler, Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, Ekonometri, Sosyal hizmet, Sosyoloji, Psikoloji, İnsan kaynakları yönetimi, Siyaset bilimi ve ülkeler arası ilişkiler, Halkla ilişkiler ve reklamcılık, Halkla ilişkiler ve tanıtım, İlahiyat, Turizm rehberliği, İslami ilimler, Turizm işletmeciliği, Kamu yönetimi, Bilgi ve belge yönetimi, İşletmecilik, İş idaresi, İş sağlığı ve güvenliği bölümü mezunu olan her adayın)   KPSS puanı minimum 75 olan erkek ve kadın adaylar bu ilana başvuruda bulunabilecektir.

zabita-memuru-alimi.jpg

Ayrıca sınava başvuracak olan adayların sınav tarihinde 30 yaşını doldurmamış olması, önceden çalıştığı birimlerden disiplinsizlik yahut ahlaki problemlerden dolayı işten çıkartılmamış olması, erkek adayların minimum 167 cm kadın adayların minimum 160 cm boyunda olması ve son kez boy-kilo endeksinin 10 kilo fazla yahut az (-+) çıkmaması özel nitelikleri aranmaktadır.

Belirtilen özel şartları taşıyan adaylardan ise genel şart olarak ise; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum edilmemiş olması, askerliğini yapmış olması, herhangi bir suçtan dolayı 1 yıl ve üzerinde bir ceza almamış olması, görevini yapmasına engel olabilecek akıl yahut bedensel rahatsızlığının bulunmaması gerekmektedir.

zabita-alimi.jpg

Başvurular şahsen yapılacak:

Fatih Belediyesi aracılığıyla yayına giren ilanda başvuruların yalnızca şahsen kabul edileceği, diğer türlü e-posta yahut posta yoluyla yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği altı çizildi. Bu hususa dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bunun dışında belediyenin resmi sitesinden temin edilecek olan başvuru formuna kimlik fotokopisi ve aslı, diploma yahut mezuniyet belgesi, yabancı bir okul bitirilmiş ise denklik belgesi, KPSS çıktısı, askerlik durum belgesi, görevini devamlı yapmasına engel olmayan sağlık durumu beyanı, son altı ay içinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğrafı ekleyerek 26 Nisan 2021 – 30 Nisan 2021 tarihleri içinde belediyeye şahsen müracaat etmeleri gerekli. Ayrıca müracaat yapılırken boy kilo ölçümü de yapılacaktır.

40 kişilik kadro için 5 katı (ilk 200 kişi) aday mülakata belediye aracılığıyla gönderilecek olan sınav giriş belgesi ile davet edilecektir. 24 Mayıs 2021 günü adaylara sözlü ve uygulamalı sınav yapılacaktır. Sınav Anayasa, Atatürk ilkeleri ve İnkılap Tarihi, DMK ve Mahalli idareler konularını kapsamaktadır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu