Gündem

2023 TOYOTA COROLLA HATCHBACK FIYAT LISTESI VE ÖZELLIKLERI GÜNCEL

2022 TOYOTA COROLLA HATCHBACK FIYAT LISTESI VE ÖZELLIKLERI GÜNCEL, araba bilgisi bölümünde 2022 TOYOTA COROLLA HATCHBACK FIYAT LISTESI VE ÖZELLIKLERI ile ilgili bilgi aktaracağız. 2022 TOYOTA COROLLA HATCHBACK FIYAT LISTESI VE ÖZELLIKLERI ile merak edilen tüm ayrıntılar yazımızda..

2022 TOYOTA COROLLA HATCHBACK FIYAT LISTESI VE ÖZELLIKLERI

Ülkemizde en fazla satılan otomobil modeli olan Corolla, 2022 senesinde da bir önceki yıl piyasaya sürdüğu Hatchback modelinin üretimine sürdürmekte. 2022 senesinde ülkemizde de satışa sunulan HB modelinin tüm detaylarını siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Bilhassa benzinli ve Hybrid motor seçenekleriyle satın alınabilecek olan bu araç son derece önemli özelliklere sahip araçlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.
Toyota Corolla Hatchback benzinli motorlarda 1.2L motor hacmine sahiptir. Araç hem benzinli hem de hibrit motor alternatiflerinde Multidrive S adı verilen sürekli olarak değişken otomatik vites seçeneğiyle satışa sunulmaktadır.
Corolla HB modelinde 50 litrelik bir yakıt deposu bulunmaktadır. Aracın 100 km’deki hemen hemen tüketim değeri ise 7 litre civarındadır. Ayrıca araçta 116 beygirlik bir güç üreten bir motor bulunmaktadır.
Yeni Corolla HB modelinde 8 inç multimedya sistemi, bluetooth kablosuz cep telefonu bağlantısı, USB girişi, mobil cihaz entegrasyonu gibi son derece ilgi gören teknolojik donanımlar bulunmaktadır.

2022 Toyota Corolla Hatchback Fiyat Listesi

  • Corolla HB 1.2 Turbo Dream Multidrive S: 439.500
  • Corolla HB 1.2 Turbo Dream X-Pack Multidrive S: 458.350
  • Corolla HB 1.2 Turbo Flame Multidrive S: 451.600
  • Corolla HB 1.2 Turbo Flame X-Pack Multidrive S: 485.150
  • Corolla HB Hybrid Dream e-CVT: 466.450
  • Corolla HB Hybrid Dream X-Pack e-CVT: 480.850
  • Corolla HB Hybrid Flame e-CVT: 477.000
  • Corolla HB Hybrid Flame X-Pack e-CVT: 492.000
  • Corolla HB Hybrid Passion X-Pack e-CVT: 520.800

Bu aracın maksimum hızlanma düzeysi saatte 195 km’dir. Araç 0’dan 100’e hemen hemen 10 saniye gibi kısa bir sürede çıkmaktadır. Bilhassa şehir içi kullanıma uygun modellerin başında gelen bu araç çok yüksek bir performans gösteren araçlardan biri olmasa da standart bir performans özelliğine sahip alınabilecek araçlardan biridir.
Bu modelin en büyük rakibi olan Astra HB modeline göre performans yönünden daha düşük değerlere sahiptir. Lakin sorunsuz bir motor özelliğiyle sıkıntı oluşturmayan bir otomatik vites özelliğiyle dikkatleri üzerine çekmeye sürdürmektedir.
Araçta konforu artırabilecek bir çok detay bulunmaktadır. Bilhassa çift bölgeli otomatik klima, anahtarsız çalıştırma sistemi, geri görüş monitörü, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, direksiyondan kumandalı şerit takip ikaz sistemi, direksiyondan kumandalı gösterge ekranı, direksiyondan kumandalı cep telefonu bağlantısı, direksiyondan kumandalı sesli komut sistemi gibi özel donanımlar bulunmaktadır.
2022 Corolla HB modelinde bunun bunun yanında 7″ renkli TFT ekran, kablosuz şarj ünitesi, klimada ECO mod seçeneği, direksiyondan hız sabitleme sistemi, tek dokunuş fonksiyonlu elektrikli camlar, akıllı giriş ve çalıştırma sistemi, yağmur ve arka park sensörü gibi donanımlar da mevcuttur.

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu