Gündem

2023 MODEL SEAT LEON FIYATLARI VE YENILIKÇI DONANIMLARI GÜNCEL

2023 MODEL SEAT LEON FIYATLARI VE YENILIKÇI DONANIMLARI GÜNCEL, araba bilgisi bölümünde 2023 MODEL SEAT LEON FIYATLARI VE YENILIKÇI DONANIMLARI ile ilgili bilgi aktaracağız. 2023 MODEL SEAT LEON FIYATLARI VE YENILIKÇI DONANIMLARI ile merak edilen tüm ayrıntılar yazımızda..

2023 MODEL SEAT LEON FIYATLARI VE YENILIKÇI DONANIMLARI

Daha cesur, daha göz alıcı bir tasarım anlayışıyla 2023 senesinde satışa sunulan modellerden birisi olan Leon, yenilikçi teknolojilere sahip donanım özellikleri ve kuvvetli performans sergileyen motor donanımlarıyla yeniden satışa sunulmaya başlandı. Bilhassa yol tutuşunda sergilediği üst düzey anlayışla birlikte kuvvetli bir duruş sergileyen bu araç, Opel Astra HB ve Volkswagen Golf gibi modellere rakip olabilecek en önemli Hatchback modelleri içinde bulunmaktadır.

760 bin TL ile 860 bin TL olmak üzere iki modelini satışa sunan Seat, Leon modelini bunun bunun yanında ÖTV muafiyetli olarak satın almak isteyenler için de engelli indirimi kapsamı içinde satışa sunmaya sürdürmektedir. Turbo benzinli olarak satışa sunulan bu araçlar düşük yakıt tüketimine sahip oldukları gibi 7 ileri otomatik vites özelliğiyle de son derece kolay bir kullanım sağlamaktadır.

Seat Leon 2023 Fiyat Listesi

  • 2023 Seat Leon 1.0 eTSI 110 HP DSG Style: 760.000 TL
  • 2023 Seat Leon 1.5 eTSI ACT 150 HP DSG FR: 860.000 TL

Direkt enjeksiyonlu 7 ileri DSG otomatik şanzıman özelliğine sahip iki farklı motor özelliği ile satışa sunulan Seat Leon 2023 senesinde alınabilecek en önemli modeller içindeki yerini korumaya sürdürmekte.  Bilhassa son senelerde sıfır araç fiyat aralıkları yönünden bakıldığında fiyat artışlarının olağanüstü derecede artması sıfır araç  satın almayı zorlaştırmaktadır.

Bilhassa de donanımsal yönünden ve performans yönünden iyi olan modeller fiyat aralığı yönünden ulaşılması zor hale gelmiştir.  Buna rağmen teknolojik ve performans yönünden iyi bir model almak isteyenler gözlerini 2023 model Seat Leon modelini çevirdi.  Performans ve yakıt tüketimi yönünden yılın en iyi araçları içinde bulunan Seat Leon, hafif Hibrit özellikli turbo benzinli bir motor özelliği ile satışa sunulmaktadır.

1.0 eTSI  motor üzerinde 110 beygir ve 200 tork özelliğine sahip olan 2023 Leon modelinde 7 ileri otomatik şanzıman özelliği bulunmaktadır. Yine bu motor özelliğinde 192 kilometre hıza ulaşan bu araç hemen hemen olarak 100 kilometrede 5 litrelik bir yakıt tüketimi göstermektedir.

1.5  eTSI  motor özlediğinde ise 150 beygirlik bir güç üreten bu aracın çekiş gücü ise 254 tork civarındadır. Bu motor üzerinde de 7 ileri DSG şanzıman sistemi bulunmaktadır.  Performans yönünden 2023 Seat Leon modelinin en kuvvetli motor özelliği 1.5  eTSI turbo benzinli motorudur.

Donanım yönünden da yenilikçi teknolojilerle donatılmış olan bu araçta yarı otonom seyahat asistan özelliği, adaptif hız sabitleyici, arka çapraz trafik ikazsı, şerit takip asistanı gibi güvenlik düzeyini üst düzeyye taşıyabilecek önemli donanımlar bulunmaktadır.

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu