Başvurular

2022 PMYO ve POMEM İçin 15 Bin Polis Alımı Yapılacak Mı? 2022

2021 PMYO ve POMEM İçin 15 Bin Polis Alımı Yapılacak Mı? 2022, iş başvuruları bölümünde 2021 PMYO ve POMEM İçin 15 Bin Polis Alımı Yapılacak Mı? ile ilgili bilgi aktaracağız. 2021 PMYO ve POMEM İçin 15 Bin Polis Alımı Yapılacak Mı? ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

2021 PMYO ve POMEM İçin 15 Bin Polis Alımı Yapılacak Mı?

2021 PMYO ve POMEM için alımlar başlıyor mu?

Polis Akademisi Başkanlığı aracılığıyla yapılan açıklamaya göre PYMO ve POMEM eğitimi sınav sonuçları bilgisi verildi. Bunun yanında 2021 polis alımı’nın başlayabileceğini aktarabiliriz. Daha öncesinde Cumhurbaşkanlığı bütçe görüşmesi sırasında 2021 polis alımı için kontenjan belirlenmişti. Dolayısı ile 28.dönem POMEM ve lise mezunu polis alımı (PMYO) için bekleniliyor. Peki, başvuru için ne zaman yayımlanır? PYMO ve POMEM için başvuru şartları nelerdir? 

PMYO ve POMEM İlanı Ne Zaman Yayınlanacak?

Polis alımını bekleyen adaylar başvuru yapmak için sabırsızlıkla ilanın yayımlanmasını bekliyor. Geçen yıllar da Temmuz ve Eylül ayları kapsamı içinde yapılmıştı. PYMO ve POMEM alımı için ilanın yakın tarihte yayımlanacağını düşünüyoruz.

PMYO Polis Öğrenci Alımı Kontenjanı Nedir?

2021 yılı PMYO alımları için kontenjan sayısı’nın minimum 5.000 kişi bekleniyor. Polis öğrenci alımı TYT sınavı ile yapılmaktadır. Polis Akademisi’nden her sene 2.500 ile 3.000 öğrenci mezun olmaktadır. Konu ile alakalı Cumhurbaşkanlığı bütçe görüşmesi sırasında kontenjan ile ilgili bu biçimde bir açıklama yapıldı.

POMEM Polis Alım Kontenjanı Nedir?

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklama ışığında minimum 10 bin ile 11 bin içinde polis alımı kontenjanı beklenmektedir. POMEM 28.dönem POMEM için alımların ne zaman yapılacağı bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı bütçe görüşmesi’nde “Emniyet Genel Müdürlüğü için gösterilen atama iznin 11837 adedi yalnızca Komiser Muavini ve Polis Memuru kadrolarında yapılacak atamalar için kullanılabilir.” şeklinde açıklama yapıldı. POMEM için başvuru ilanı ne zaman yayımlanır? sorusunu merak eden adaylar araştırmalara sürdürmekte.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu