Başvurular

2.Defa Verilen 1000 TL bana gelmedi. Neden ?

2.Defa Verilen 1000 TL bana gelmedi. Neden ?, başvurular bölümümüzde 2.Defa Verilen 1000 TL bana gelmedi. Neden ? ile ilgili sizleri aydınlatalım.. 2.Defa Verilen 1000 TL bana gelmedi. Neden ? ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

2.Defa Verilen 1000 TL bana gelmedi. Neden ?

Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı her aileye 1000 TL yardım dağıttı. Ama bazı aileler bu yardımlardan ya hiç yararlanmadı yada bir kez faydalandı. Ama bazı aileler 2 defa 1000 TL yardım aldı. Peki neden böyle oldu ? Kimler nasıl 2 defa 1000 TL yardım aldı ?

Aile bakanlığı 1. faz ödemelerde e devlet üzerinden başvuru aldı. Aileler başvurularını e devlet üzerinden yapma şansı bulundu. Lakin 2. faz 1000 TL ödemelerinde başvuru alınmadı.  Vatandaşlar başvuru yapamadığı için sosyal yardımlaşma vakıflarına akın ettiler. Sosyal yardımlaşma vakıflarından aldığımız son bilgiler ise şöyle.

Aile bakanlığı 2. faz ödemelerde başvuru almadı ve ödemeler bakanlık aracılığıyla belirlendi. Bakanlık bu ödemeleri yaparken daha çok 1.fazdan yararlanamayan aileleri tercih etse de önceden bir kez 1000 TL yardım alan aileler 2. kez yardım alma şansı buldu. Yani kısaca 2.faz 1000 TL ödemelerde başvuru ne sosyal yardımlaşma vakıfları aracılığıyla nede e devlet üzerinden yapılmadı. Tamamen bakanlığının uygun gördüğü ailelere verildi.

Peki ya 1. ve 2.fazdan yararlanamayan aileler ne olacak ? Aldığımız bilgilere göre eğer aile önceden başvuru yapıp red aldıysa bu yardımdan şuanda faydalanamaz ve başvuru yapamaz. Aynı biçimde bir kere alan ailelerde öyle. Lakin önceden ailesinde bulunan bireylerden hiç biri başvuru yapmamışsa e devlet üzerinden başvuru yapabilmektedirler ve uygunsa ödemeyi alacaklardır. Tekrar ediyoruz. Ailede bulunan anne ,baba yahut çocuklardan hiç birinin önceden başvurmamış  olması gerekmektedir. Bu durumda yardım alma ihtimaliniz sürdürmekte diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu