Başvurular

1100 TL PANDEMİ YARDIMINI KİMLER ALABİLİR?

1100 TL PANDEMİ YARDIMINI KİMLER ALABİLİR?, başvurular bölümümüzde 1100 TL PANDEMİ YARDIMINI KİMLER ALABİLİR? ile ilgili sizleri aydınlatalım.. 1100 TL PANDEMİ YARDIMINI KİMLER ALABİLİR? ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

1100 TL PANDEMİ YARDIMINI KİMLER ALABİLİR?

1100 TL pandemi yardımı nasıl alınır ? 1100 TL pandemi yardımı şartları nelerdir ?  Kimler sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı 1100 TL yardımından faydalandı ve kimler yararlanmaya devam edecek ?

İçerik gizle
1CUMHURBAŞKANI ERDOĞANIN AÇIKLAMASI
21100 TL Pandemi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

2.11100 TL Pandemi Yardımı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılacak ?
2.2Yardımım Çıkarsa Nasıl Teslim Alacağım ?
2.31100 TL Pandemi Yardımı Şartları Nelerdir ?
2.4Kimler Pandemi Yardımı İçin Başvuru Yapamaz

2.4.11100 TL Pandemi Yardımı Ne Zaman Verilecek ?
2.4.21100 TL Pandemi Yardımı Parası Nasıl Alınır ?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞANIN AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardım ile alakalı bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan; “İhtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 liralık nakdi yardımı 1100 liraya çıkartarak, yeniden başlatıyoruz.” dedi.

1100 TL Pandemi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Daha önce pandemi yardımı için başvuran bireylerin yeniden başvuru yapmasına gerek yoktur. Herhangi bir fazdan 1 defa bile yardım aldıysanız sizlerin kaydı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfında mevcuttur. Bu nedenle yeniden başvuru yapılmayacak.

Daha önce hiç başvuru yapmayan yani ilk defa başvuru yapacak bireyler ise şu biçimde başvurabilir:

1100 TL sosyal yardım parası başvurusu yapabilmeniz için e devlet şifrenizin olması yeterli. Eğer e devlet şifreniz varsa 1100 TL yardım parasına başvuru uygulayabilirsiniz. Tabi e devlet, yardım başvuruları yoğunluğu sebebiyle çökme riski taşıyor. Bundan dolayı başvurular kimlik numaranızın son hanesine göre alınmaktadır.

TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;

  • 0-Pazartesi
  • 2-Salı
  • 4-Çarşamba
  • 6-Perşembe
  • 8- Cuma

günlerinde başvurularını yapabilmektedir.

Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmadan herkes başvuru yapabilmektedir.

1100 tl yardım parası e devlet ekranına buradan varabilirsiniz. Başvurular ön başvuru olup bakanlık aracılığıyla yapılacak değerlendirme sonunda kesinlik kazanacak.

1100 TL Pandemi Yardımı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılacak ?

1100 TL Yardım Parası sorgulama işlemleri için e devleti kullanabilirsiniz. Dilerseniz de bağlı olduğunuz vakfı arayabilirsiniz. Eğer telefon numaranız e devlet üzerinde güncel ise sms ile bilgilendirileceksiniz.

Yardımım Çıkarsa Nasıl Teslim Alacağım ?

1100 TL Sosyal Yardım Paranız sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarfından PTT’lere gönderilir.  Sizler de buraya giderek T.C kimlik numaranızla ödemenizi alabilirsiniz. Bunun bunun yanında eğer e devletinizde IBAN detaylarınız varsa 1100 tl pandemi yardımı buraya yatacaktır. Bu iki durum da yoksa, yani PTT kartınız da İBAN numaranız da yoksa pandemi yardımınız evinize getirilecektir.

1100 TL Pandemi Yardımı Şartları Nelerdir ?

Yeşil kartlılara 1100 TL yardım şartları araştırılan diğer bir husus. Peki 1100 TL yardımdan kimler yararlanacak ?

1100 TL yardımı kimler alabilecek sorusu yanıt buldu. Buna göre 15 haziran 2020 ile 29 Nisan 2021 içinde pandemi yardımı alanlar yardımldan faydalanacaktır. Bu durumda Bizbize yeteriz Türkiyem 2. fazı ile 3. fazdan yardım alanlara yeniden 1100 tl pandemi yardımı verilecektir.

Kimler Pandemi Yardımı İçin Başvuru Yapamaz

 5510 sayılı kanunun 4/A maddesi kapsamı içindeki kamu işçileri yararlanamayacak.

 5510 sayılı kanunun 4/C maddesi kapsamı içindeki memurlar faydalanamayacak.

 Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelir yahut aylık alanlar yani emekliler faydalanamayacak.

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar yararlanamayacak. İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalananlar yararlanamayacak.

1100 TL sosyal yardım sorgulama ekranı için buraya tıklayabilirsiniz. Bu linkten 1100 tl sosyal yardım parası sorgulama ekranı e devlet sayfasına ulaşacaksınız.

1100 TL yardım parası sorgulama işleminde kullanabileceğiniz diğer bir yöntem ise vakıfları telefonla aramaktır. Bir çok sosyal yardımlaşma vakfı Sosyal medya üzerinden telefon numaraları paylaşımı yaptı. Bu numaraları arayarak vakıflara ulaşabilir ve 1100 tl yardım paranızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer vakfınızın telefonlarına ulaşamadıysanız buraya tıklayarak bağlı olduğunuz vakfın telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

1100 TL Pandemi Yardımı Ne Zaman Verilecek ?

1100 TL yardım ne zaman yatacak en fazla araştırılan diğer bir soru. 1100 tl yardımınız 05.05.2021 tarihinden bu yana ödenecektir.

1100 TL Pandemi Yardımı Parası Nasıl Alınır ?

1100 TL yardım parası nasıl alınır diye merak edenlere hemen altını çizelim.

Mesaj gelmesini bekleyerek. Evet yanlış duymadınız. Sadece cep telefonunuza sms gelmesini beklemelisiniz. Mesajınız gelince Ptt giderek buradan T.C’nizle işlem yapmanız olabilecekdür. Böylelikle ücreti alırsınız. Ayrıca yukarıdaki sorgulama linkinden de e devlet sosyal yardım sorgulama kısmına girerek yardımınızın çıkıp çıkmadığınızı kontrolünü yapabilirsiniz.

Eğer telefonunuzun vakıflarda güncel olup olmadığını düşünüyorsanız bağlı olduğunuz vakfı telefonla da arayarak öğrenebilirsiniz. Bağlı olduğunuz vakfın telefon numarasını buradan öğrenebilirsiniz. Yada Alo 144’ü arayabilirsiniz.

YEŞİL KARTLI VATANDAŞLARIMIZA VERİLEN DİĞER YARDIMLAR İÇİN TIKLA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu