Gündem

11. NESIL 2023 HONDA CIVIC SEDAN FIYATLARI VE ÖZELLIKLERI GÜNCEL

11. NESIL 2022 HONDA CIVIC SEDAN FIYATLARI VE ÖZELLIKLERI GÜNCEL, araba bilgisi bölümünde 11. NESIL 2022 HONDA CIVIC SEDAN FIYATLARI VE ÖZELLIKLERI ile ilgili bilgi aktaracağız. 11. NESIL 2022 HONDA CIVIC SEDAN FIYATLARI VE ÖZELLIKLERI ile merak edilen tüm ayrıntılar yazımızda..

11. NESIL 2022 HONDA CIVIC SEDAN FIYATLARI VE ÖZELLIKLERI

Sportif görünümüyle dikkatleri üzerine çekmeye devam eden 2022 Civic Sedan yeni yılda 11. Nesil olarak satışa sunulmaya hazırlanıyor. 2022 senesinde 10. Nesil yani FC5 Civic Sedan modeli artık satışta yer almayacak. Son senelerin en fazla bi hayli beğeni alan sedan modelleri içinde bulunan Civic modeli 2022 yılıyla birlikte yeni bir yüze kavuşmaya hazırlanıyor.

Daha iddialı bir biçimde 2022’ye hazırlanan Civic Sedan modeli 11. Nesil modellerde bir hayli önemli tasarım ve teknoloji değişikliğine gittiği görülmektedir. Aracın tüm detaylarını siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. İşte,11 nesil 2022 Civic Sedan modeliyle alakalı merak edilenler…

Yeni Nesil Honda Civic 2022 Modelinin Tasarımı

Sınıfının en iyi yol tutuş iddiası ile yola çıkan bu araç, tasarım yönünden yenilendi. Bilhassa önceden Türkiye’de de satışa sunulan Honda Accord modeline benzetilen bu aracın hem dış hem de kokpit alanında ciddi değişiklikler yapılmıştır. 10. Nesil araçlarda görülen sportif tasarım yerini daha oturaklı geleneksel bir araca bırakmıştır. Yeni Civic eski modellere göre 1,4 inç daha uzun bir hale getirilirken araç 0,5 inç daha kapsamlı bir iç hacme kavuşmuştur.

Honda Civic 1.5 Turboşarşlı Dört Silindirli Motor

Önceki nesilde görülen 150 beygirlik 1.5 turbo motor performans yönünden daha da güçlendirilerek 180 beygirlik güç üreten bir motora dönüşmüştür. Bilhassa rakip olarak gösterebileceğimiz Hyundai Elantra, Mazda 3 ve Toyota Corolla, Ford Focus gibi modellerin bir adım önüne geçen bu araç dinamik bir yapıya ve son derce kuvvetli bir motora kavuşmuştur. Spor sürüş keyfini rahatlıkla yaşayabileceğiniz bir araca dönüşmesiyle birlikte bu araç, benzinli ve LPG’li olarak satın alınabilecektir.

11. Nesil Honda Civic Kokpit Alanı

Aracın önceki modellerinde de bulunan dijital gösterge paneli bu modelde daha da geliştirilmiştir. Güncellenmiş bir iç mekâna sahip olan bu araçta bulunan 10,2 inçlik dijital gösterge paneli aracın sürüş keyfini artırdığı gibi bir çok önemli detayı da ekranda rahatlıkla görebileceğiniz bir renkli ekrana dönüştürmüştür.

Kokpit alanında dikkat çeken önemli detaylardan bir diğeride öncedenki modellerde görülen 7 inç ekran yerine 9 inç multimedya ekranının kullanılmaya start verilmesidır. Çözünürlük yönünden son derece gelişmiş olan bu ekran aracılığıyla navigasyon sistemini daha sorunsuz bir biçimde kullanabileceksiniz. Ayrıca 360 derecelik görüş kamerasına da sahip olan bu araçta bulunan bu ekranla multimedya sistemi daha kullanışlı bir hale gelmiştir.

Aracın kokpit alanı hemen hemen tamamen değişmiştir. Yeni nesil Civic’te özellikle siyah ön kokpit aracın iç mekanını son derece kullanışlı bir hale getirmiştir. Tasarım yönünden beklentileriniz karşılayabilecek bir iç mekân sunulmaktadır.

11. Nesil Honda Civic Artıları

11. nesilde görülen yol sesi 2022 Civic modelinde minimuma indirilmiştir. Daha önceki versiyonlarda da yol tutuşu hususunda iddialı olan Honda, yeni kasa Civic modelinde bu iddiasını bir adım öteye taşımayı başarmıştır. Araç son derece sağlam ve güvenilir bir yol tutuşa kavuşmuştur.

Aracın önceki modellerinde bulunan hava yastığı anlayışı bu modellerde tamamen değiştirilmiş ve son derece gelişmiş bir güvenlik detayına dönüşmüştür. Ayrıca 10,2 inçlik dijital gösterge paneli, 9 inçlik son derece gelişmiş bir multimedya ekranına sahip olan bu araç özellikle önceki modellere göre daha kapsamlı bir iç mekana sahip olması yönünden da önemli bir fark oluşturmaktadır.

2022 Honda Civic Vites Seçenekleri

11. nesil 2022 Civic modelinde artık manuel şanzıman kullanılmamaktadır. Araç 10. Nesillerde görülen 6 ileri manuel şanzıman yerine tüm versiyonlarda CVT sürekli olarak değişken tam otomatik şanzıman özelliğine geçmiştir. Daha kullanışlı bir sürüş keyfi veren bu vites seçeneğinde araç dik yokuşlarda kesinlikle geriye kayma yapmamaktadır. Ayrıca vites geçişleri de hemen hemen sorunsuz ve sessiz bir biçimde gerçekleşmektedir.

2022 model Honda Civic Sedan modelinde 6 farklı renk seçeneğinin yanında farklı jant seçenekleri de paketlere göre değişiklik göstermektedir. En alt pakette 16 inç, bir üst pakette 17 inçlik siyah jantlar yer alırken en üst pakette ise 18 inçlik gri ekleri olan bir siyah jant tercih edilmiştir. İşte, olması beklenen 2022 Honda Civic Sedan fiyat aralıkları…

2022 Honda Civic Sedan Fiyat Listesi

  • 2022 Honda Civic 1.5L VTEC Turbo ECO LPG’li Premium Otomatik Vites: 594.000 TL
  • 2022 Honda Civic 1.5L VTEC Turbo ECO LPG’li Elegance Otomatik Vites: 630.000 TL
  • 2022 Honda Civic 1.5L VTEC Turbo ECO LPG’li Executive+ Otomatik Vites: 660.000 TL
  • 2022 Honda Civic 1.5L VTEC Turbo Benzinli Elegance Otomatik Vites: 722.000 TL
  • 2022 Honda Civic 1.5L VTEC Turbo Benzinli Executive+ Otomatik Vites: 755.000 TL

Bu araç yalnızca benzinli/benzinli LPG’li olarak satışa sunulmaktadır.
LX, Sport, EX ve Touring olmak üzere dört farklı paketle satışa sunulan bu aracın ABD’deki başlangıç fiyatı 23 bin dolar olarak belirlenmiştir. Türkiye’de ise bu araç 365 bin TL’den satışa sunulması beklenmektedir. Aracın en üst paketi olan Touring modeli ise 415 bin TL’den satışa sunulması beklenmektedir.

Motor performansı, yeniden oluşturulan iç mekanı, rahat sürüş keyfi ve üst düzey teknolojisiyle heyecanla beklenen araçların başında gelen 2022 Honda Civic Sedan ülkemizde 2022 Şubat ayından bu yana satışa sunulması beklenmektedir. Bu araçla alakalı tüm gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu