Mobil Hatlar

Pttcell TL Yükleme, Sorgulama ve Gönderme Nasıl Yapılır?

Pttcell TL Yükleme, Sorgulama ve Gönderme Nasıl Yapılır?, mobil hatlar bölümümüzde Pttcell TL Yükleme, Sorgulama ve Gönderme Nasıl Yapılır? ile alakalı kampanyaları paylaştık. Pttcell TL Yükleme, Sorgulama ve Gönderme Nasıl Yapılır?nin detayları yazımızda..

Pttcell TL Yükleme, Sorgulama ve Gönderme Nasıl Yapılır?

Herhangi bir bayi açmadan PTT şubeleri üzerinden hizmet verdiği için abonelerine çok uygun fiyattan kullanım olanağı sağlamaktadır. Kredi kartı ile Pttcell TL (lira) yükleme işlemi, TL gönderme (transfer) ve sorgulama ile ilgili tüm ayrıntılar mevcut. Ayrıca Pttcell TL ile alınan tarife paket fiyat aralıklarında bilgiler! Kullanıcılarına bir çok rahatlıklar sağlayan Pttcell, çok kısa bir sürede müthiş bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Birçok GSM operatörü sizden en az kontör bakiyesi olarak 30 TL yükleme şartı ararken Pttcell kesinlikle böyle bir şart koşmamaktadır.

Her açıdan üyelerine büyük avantajlar ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Yine belirli miktarlarda TL yüklemenizle birlikte size dakika veya armağan internet veriyor. Bunun bunun yanında yine ihtiyaç duyduğunuz anda belirli bir ücret karşılığında SMS, dakika veya internet paketleri satın alabilmektesiniz. Pttcell’de en az kaç TL yüklenir diye düşünüyorsanız en az 12 TL’lik paket yükleyebilirsiniz. Bunun dışında 20 TL, 25 TL, 30 TL, 35 TL, 40 TL, 50 TL ve 100 TL’lik yüklemeler yapabilmektesiniz.

Pttcell Hattınıza TL Yükleme Nasıl Yapılır?

Diğer operatörler gibi GSM bayileri kurma masrafı olmayan Pttcell, TL yükleme de dahil olmak üzere bütün işlemlerini PTT şubelerinden gerçekleştirmektedir. Bundan dolayı maliyet yönünden yanına kalan karını abonelerine uygun fiyat politikası şeklinde yansıtmaktadır. Online ve diğer Pttcell TL yükleme yapma metotları;

 • TL yükleme işlemlerinizi PTT şubelerinden
 • Kredi kartınızla 444 6 788 numaralı pttcell müşteri hizmetlerinden
 • pttcell.com.tr adresi üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

İnternet adresi üzerinden online TL yüklemek için ilk olarak yapmanız gereken pttcell.com.tr adresine girmek olacaktır. Daha sonra;

 • Pttcell TL yükleme ekranına girmelisiniz.
 • Yüklemek istediğiniz TL miktarını seçin.
 • Kredi veya banka kartı detaylarınızi giriniz.
 • Kartınızın arka yüzündeki CVC kodunu giriniz.
 • Onay ekranını gördükten sonra güvenli alış veriş şifresi olan 3D Secure şifrenizi girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kredi Kartı ile Pttcell TL Yükleme

Cep telefonunuzdan 444 6 788 numaralı pttcell müşteri hizmetlerinizi arayarak hattınıza TL yüklemek isteğinizi belirtmelisiniz. Kredi kartı ile Pttcell TL yükleme işleminizi müşteri temsilciniz aracılığı ile basit bir şekilde yapabilmektesiniz.

Pttcell TL Yükleme Avantajları

Pttcell abonelerine TL yüklemeleri karşılığında birbirinden avantajlı paketler sağlamaktadır. Pttcell tarife paketlerinde kampanyalar şu biçimdedir;

 • Aylık 20 TL hesaplı 1 GB paketi; her yöne 500 DK, 500 SMS ve cepten 1 GB internet
 • Aylık 25 TL hesaplı 3 GB paketi; her yöne 500 DK, 500 SMS, 3 GB internet
 • Aylık 29 TL hesaplı 5 GB paketi; her yöne 750 DK, 750 SMS, 5 GB internet ve tüm paketler sizlere bütün Pttcell’lilerle bedava konuşma olanağı sağlamaktadır.

Pttcell TL Gönderme (Transfer) Nasıl Yapılır?

Pttcell TL gönderme işlemi için ilk olarak TL gönderilecek olan birinin SMS bölümüne telefon numarası yazılması gerekmektedir. Telefon numarası yazıldıktan sonra bir adet boşluk bırakılması ve daha ardından ne kadar TL miktar gönderileceği yazılmalıdır. Oluşturulmuş olan bu mesaj ise 9235 numarasına gönderilmesi gerekir.

Pttcell TL Sorgulama Nasıl Yapılır?

Pttcell TL sorgulama işlemi için 2 türlü yol bulunmaktadır. Bunlardan biri tuşlama yolu ile biri ise arama yolu ile olmaktadır. İlk sorgulama işlemi için telefon bölümünden *123# tuşlanması gerekmektedir. Daha ardından ise zaten ekranda kalan TL tutarı görünecektir. 2. sorgulama işlemi ise 9333 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi aracılığıyla hesabınızda kalan TL tutarını öğrenmektir.

Pttcell TL En Az Yükleme Miktarı Nedir?

Pttcell TL yükleme esnasında internet üzerinden yüklenecek olan tutarlarda minimum miktar 20 TL olarak belirlenmektedir. 20 TL dışında ise belli katlar ile gittikçe artan TL miktarları da bulunmaktadır. Böylelikle size en uygun TL miktarını seçme imkânı bulunmaktadır. Bunun bunun yanında ise Azami olarak yüklemesi gereken tutar ise 100 TL olarak belirlenmiştir.

Pttcel TL Yükleme Nerelerden Yapılır?

Pttcell TL yükleme işlemleri için bireylerin bir çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler Türkiye’nin her yerinde bulunan Ptt işyerlerindeki vezne personelleri yardımı ile yapılmaktadır. Bunun dışında ise PTT matikler üzerinden de bireylerin numaralarına TL yükleme işlemleri yapılmaktadır. 

Ptt işyeri yahut pttmatik dışında TL yükleme isteyen bireyler ise 444 6 788 numaralı Pttcell numarasını arayarak yahut online bir biçimde yapmak için pttcell.com.tr adlı siteye girerek TL yükleme ve diğer bütün ptt işlemlerini rahatlıkla yapabilmektedir.

Pttcell TL İsteme Nasıl Yapılır?

Pttcell TL isteme işlemleri için SMS bölümüne girilmesi gerekmektedir. SMS bölümünde yeni mesaj oluştur bölümünde TL yüklenecek olan birinin telefon numarası girilmesi gerekmektedir. Telefon numarası yazıldıktan sonra ise araya bir boşluk bırakılarak birinin numarasına kaç TL miktarının girilmesi gerektiği yazılmalıdır. SMS tamamlandıktan sonra ise işlemin gerçekleştirilmesi için 9235’e mesaj gönderilmesi gerekir. 

SMS yolu dışında TL yükleme işlemleri için online yollarda bulunmaktadır. Bunun için pttcell.com.tr adresine giriş yapılarak istediğimiz aşamalar tamamlandıktan sonra TL yükleme işlemi tamamlanır. Böylelikle dakikalar içinde işlem tamamlanmaktadır.

Pttcell Hattın Kapanmaması için En Az Kaç TL Yüklenmelidir?

Pttcell TL en az 20 TL olarak numaralara yüklenmektedir. Hattın kapanmaması ve kullanıma devam edilebilmesi için ise belli zamanlar da minimum miktarlarda TL yüklenmesi gerekmektedir. Bu miktar ise 20 TL olmaktadır. Bununla bununla birlikte ise vergi ödemelerinin de yapılması gerekmektedir.

Vergi tutarı yıllık olarak 34,15 TL aylık olarak ise 2,85 TL olarak geçmektedir. Gelen faturalar her ay düzenli bir biçimde ödenmesi durumunda hattın kapanması gibi bir durum ile yüz yüze kalınmamaktadır.

Pttcell TL Yükleme Kampanyaları Nelerdir?

Pttcell TL bünyesinde bir çok kampanya bulundurmaktadır. Bu kampanyalar ise şunlardan bir araya gelmektedir;

 • Erişebilir yaşam mobil teklifleri
 • Pttcell işyerim tarifeleri kampanyası
 • BTK akademi armağan internet kampanyası
 • Pttcell faturasız bereket akıl karı internet kampanyası
 • Faturalı 4.5G 30 GB Pttcell armağan internet kampanyası
 • Pttcell EBA kampanyası
 • Pttcell akıl karı kampanyası

Bu kampanyalara katılabilmek için ise Pttcell yeni hat alan abonelere özel olarak verilen 30 gün HEDİYE olan 500 dakika, 500 sms ve 4 gb internet tarifenin hat için aktif bir biçimde olup olmadığı kontrol edilmesi gerekmektedir. Daha ardından ise bulunan 30 gün içinde PTTCELL BONUS yazarak 1788 numaralı adrese kısa mesaj gönderilmesi gerekir.

Pttcell aracılığıyla hazırlanan bu kampanyanalar her kişi için bir defa kullanma hakkı vermektedir. Verilen 500 dakika ise yurt içi ve yurt dışı gibi her yöne geçerli olmaktadır. Bonus kampanyasından yararlanacak olan bireyler ise süreleri Pttcell faturasız tarifelerinin birinin yeni hat yoluyla gelen müşterilerini kapsar nitelikle olmaktadır. Kampanyaya katılım şartlarına göre ise kullanıcıların yalnızca SMS yolu ile başvuru yapılması durumunda kabul edilecektir. Farklı bir kampanyaya katılma şekli bulunmamaktadır.

Pttcell Faturasız Paketleri Nedir?

Pttcell faturasız paketler bir çok biçimde kullanıcıların isteğine göre bulunmaktadır. Fiyatları ise en düşük 9 TL ile başlamakta ve paketin sunduğu avantajlara göre 50 TL miktarına kadar yükselmektedir. Pttcell faturasız paketleri şunlardan oluşmaktadır;

 • Hepsi dahil paketler
 • Bereket paketleri
 • SMS paketleri
 • Ses paketleri
 • İnternet paketleri

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu