Sağlık

Hasta Yatağı Nasıl Olmalı ?

Hasta Yatağı Nasıl Olmalı ?, sağlık bölümümüzde Hasta Yatağı Nasıl Olmalı ? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Hasta Yatağı Nasıl Olmalı ? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Hasta Yatağı Nasıl Olmalı ?

Hasta yatakları, hastaların rahatının sağlanabilmesi, vücut sağlıklarının muhafaza edilmesi ve hareketlerinin kolaylaşması için dizayn edilmiş yatak tipleridir. Genel olarak ortopedik sınıfında değerlendirilir ki bundan dolayı diğer tüm yataklardan fiyat yönünden değişiklik gösterir. Hasta yataklarının özellikleri incelendiğinde bu fark açıkça görülebilir. Misal verilecek olursa hastalar için tasarlanan yatakların taşıma kapasitesi, büyüklüğü, korkulukları ve uzunlukları normal yataktan farklıdır. En temel değişiklik da aslında motor gücüne sahip olan yatak tipi olmalarıdır.

Yatalak hasta yatakları olarak da sözü edilen medikal hasta yatakları, hastalar için de hastalarla ilgilenecek olan bireyler için de önemli rahatlıklar sağlamaktadır. Hem hastaların kolay hareket etmesini sağlar hem de seçilen hasta yatağı tipine göre hastaların sırt bölgelerinde bir araya gelen yaraları önler. Ayrıca hastalara ve yakınlarına kolaylık olması için ikinci el hasta yatağı seçenekleri de mevcuttur.

Hasta karyolası olarak da bahsedebiliriz hasta yataklarından. Hasta yatakları ile alakalı en fazla araştırılan konulardan birisi fiyattır. Tarafımıza çok fazla medikal hasta yatağı fiyat aralıkları ile alakalı sorular gelmektedir. Bu durumda da yine hasta yatağı detaylarına ve tiplerine göre fiyat değişikliklarını açıkça görebilinmekte. Misal verilecek olursa diğer motorlu hasta yataklarına göre 2 motorlu hasta yatakları daha ucuzdur. Tabi bunun yanında karyola başlığı, ek korkuluk vs. gibi eklemeler de fiyatta değişikliklere neden olmaktadır.

Hasta yatakları, hastalar için büyük kolaylık ve konfor sağlamaktadır. Bu nedenle de seçimi bi hayli mühimdir. Doğru seçim, hastanın hareket kısıtlamasına göre seçim yapılması vs. bi hayli fazla mühimdir. Hareket edebilme özelliğine göre sınıflandırılan hasta yatakları, hastaların ne derece hareket edebildiklerine göre kategorilere ayrılmaktadır. Bu nedenle de hastanızın durumuna en uygun olacak hasta yatağı tipini seçmenizde yarar var. Peki ya hasta yatağı seçimlerinde nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle vücut sağlığını en iyi biçimde koruyacak olan hasta yatağını seçmelisiniz. Zaten hasta yatağı adı verilen şey de buna göre dizayn edilmiş olup hastaların vücut sağlığını bozmama odaklıdır. Hastanın vücut şeklini alan, bel kısımları belirli yumuşaklıkta olan hasta yatakları, hastalar için bi hayli fazla önemli ve gereklidir. Hastanın hareket durumuna zıt özelliklere sahip olmalıdır yatak. Bütün bunlar hasta yatağı seçiminde önemli olan kriterlerdendir. Şirketimizla iletişime geçerek hastanız için en ideal hasta yatağı tipini bulabilir ve detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Motorlu hasta yatağı veya motorlu hasta karyolası olarak bahsedebildiğimiz yataklar, el ile değil kumanda veya tuş ile ayarlanan yataklardır. Üzerinde bulunan motor tipine, motor sayısına vs. göre isimlendirilmekte ve işlev kazanmaktadır. Yatağın alt bölümünde bulunan motor sistemi ile yatakların kullanımları kolaylaşır. Tek motorlu hasta yatakları özellikleri, yalnızca sırt bölgesinin hareket edebiliyor olup yatış açısının ayarlanır olmasıdır. İki motorlu hasta yatağı özellikleri de hem sırt hem de ayak kısmının hareket edebiliyor olmasıdır. Üç motorlu hasta yataklarının özellikleri, ayak ve bel hareketi bunun yanında yükseklik ayarlanabilme özelliği olmasıdır. Dört motorlular ise tüm bunlara ek olarak kan basıncının düzenlenmesinde de yardımcı olmaktadır.

Motorlu Hasta Karyolası Avantajları Motorlu hasta yatakları avantajları, bi hayli çok sayıdadır ve her bir avantaj, hastanın bir biçimde daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Konforlu ve sorunsuz bir yatma deneyimi elde edilmiş olur ve motorlu hasta yatakları aracılığıyla hastanın sırt ve bel ağrıları son bulmuş olur. Ayrıca sürekli olarak yatmak zorunda olanlar için de yara oluşumunu önleyici tipler mevcuttur. Şirketimiz aracılığıyla sunulan ELT 120, ELT 200, ELT 210, ELT 220, ELT 230, ELT 240, ELT 250, ELT 260, ELT 310, ELT 320, ELT 330, ELT 400, ELT 410, ELT 420, ELT 430, ELT 440, ELT 450, hasta yatakları konforunuz için bi hayli avantajlıdır. Web sitemizden tüm detaylı bilgilere varabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu