Mobil Hatlar

Askercell Tarife Paketleri ve Hat Fiyatları 2021

Askercell Tarife Paketleri ve Hat Fiyatları 2021, mobil hatlar bölümümüzde Askercell Tarife Paketleri ve Hat Fiyatları 2021 ile alakalı kampanyaları paylaştık. Askercell Tarife Paketleri ve Hat Fiyatları 2021nin detayları yazımızda..

Askercell Tarife Paketleri ve Hat Fiyatları 2021

Turkcell’in askerlerimize özel tarifeler sunduğu hizmetlerden olan askercell tarife paketleri ve hat fiyat aralıkları 2021 yılı için bu yazımızın ana konusunu oluşturmaktadır. Bu paketlerden size en uygun tarifeyi seçerek konuşma ve mesajlaşmanın tadına doyasıya varabileceksiniz! İşte askercell ile alakalı aradığınız tüm soruların yanıtları…

Askercell Nasıl Alınır?

Askercell sahibi olmak için Turkcell İletişim Merkezleri’ne giderek Askercell Talep ve Onay formunu doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra adınıza tanımlanan sim kartı açıldığı zaman kullanmaya başlayabilirsiniz. *199#’yi tuşlayarak hattınızın açılıp açılmadığını kontrolünü yapabilirsiniz. Askere gitmeden önce askercell hat sahibi olamadıysanız, dilerseniz askeri birliğinizden de abone olabilirsiniz. Böyle bir hakkınız da mevcuttur.

Askercell Hat Fiyatları 2021

Kullandığınız hattınızı askercelle taşıdığınız takdirde, ekstra hiçbir ücret ödemezsiniz. Üstelik taşıdığınız hattınızı askerlik döneminizden sonra eskiye çevirerek mevcut tarifenizi kullanmayı sürdürebilirsiniz. Lakin sıfır askercell 2021 senesinde hat almak istiyorsanız, 150 ve 180 TL içinde değişen fiyatlarla askercell sim kartı satın alabilirsiniz.

Askercell ile Kimleri Arayabilirim?

  • Toplam 7 numara ile konuşma hakkınız bulunmaktadır.
  • 5 tanesi mobil, 2 tanesi ise sabit numaralardır.
  • Seçtiğiniz bu 7 numara ile konuşabilir ve mesajlaşabilirsiniz.
  • Siz o numaraları arayabilirsiniz. Lakin o numaralar sizi hiçbir biçimde arayamaz.

Askercell Tarife Paketleri 2021

Askercell tarife paketleri 2021 senesinde; ikili tarife ve Askercell 1000 sms paketinden bir araya gelmektedir. İkili tarifede, aylık 20 TL’ye her yöne 1000 dakika ve 1000 sms hakkı için ASKER IKILI yazıp 2200’a yollayabilirsiniz.

ASKER 1000SMS yazarak 2200’a göndererek satın alabileceğiniz diğer tarife ise, yalnızca 5 TL! Dilerseniz faturasız paketleri de kullanabilir; fakat internet ile ilgilin yararlanamazsınız.

Kullanımlarınızı öğrenmek istiyorsanız ise, KALAN yazıp 2222’ye sms göndermeniz yeterli olacaktır.

Askercell TL Yükleme Nasıl Yapılır?

TL yükleme işlemlerinizi, https://www.turkcell.com.tr/yukle/tl-yukle sitesine giriş yaparak kredi kartı veya bankamatik kartınız ile online olarak uygulayabilirsiniz.

Askercell Paket Tarifeleri ve Hat Fiyatları

Askercell Arama Saatleri Nedir?

Askercell hatları, hafta içi 08.00 ve 18.00 saatleri içinde aramaya kapalı olmaktadır. Lakin mesajlaşmaya açıktır. Hafta sonu ise hiçbir kısıtlama yoktur. Dilediğiniz gibi konuşabilir ve mesajlaşabilirsiniz.

Askercell Almak Zorunlu Mu?

Askercell almak için herhangi bir zorunluluk bulunmamakla birlikte, alınması faydanıza olacaktır. Milli Savunma Bakanlığın belirlediği kurallar çerçevesinde telefon ve hat kullanımına izin verilmektedir.

  • İnternet ulaşım yasaktır.
  • Hiçbir taahhüt kısıtlaması bulunmaz.

Askercell Hafta sonları (Cumartesi-Pazar) Günleri Açık Mı?

Askercell hafta sonu tüm gün hem aramaya hem de mesajlaşmaya açık bulunmaktadır. Hiçbir kısıtlama yetaptan bütün hafta sonu rahatlıkla konuşabilir ve mesajlaşabilirsiniz. Ayrıca isteyenler Askercell benzeri olan Vodafone operatörüne ait olan Askerfone tarifeleri yazımızıda okuyabilir.

Askercell Dinleniyor Mu?

Telefonların dinlenmesindeki amaç ise, dışarıdan yahut içeriden gelebilecek her türlü zarara karşı önceden tedbir almaktır. Bu tedbir, herhangi bir bilgi sızdırılmaması ve yaşanacak her türlü tehlikeye karşı öngörü niteliğinde yer alacağı için önem teşkil etmektedir. Şifreli konuşma gibi bir risk tespit edildiğinde ise, alakalı bireylere cezai işlem uygulanmaktadır.

Askercell Dışarıdan Aranıyor Mu?

Askercell ile belirlediğiniz 7 numara dışında kimseyi arayamazsınız. Bu durumda kimse de sizi arayamaz. Lakin size mesaj gönderebilirler. Genel olarak yalnızca siz arama uygulayabilirsiniz.

Askercell İnternete Giriyor Mu?

Yalnızca mesajlaşmaya ve konuşmaya açık olan askercell hatları, internete girmemektedir. Bu hatlar, data kullanımına tamamen kapalıdır ve yasaklanmıştır.

Askercell Kıbrıs’ta Kullanılıyor Mu?

Askercell hattınızı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kullanmanız olabilecek. Ayrıca Türkiye’de de kullanıma açık olmaktadır.

Askercell Numara Ekleme Nasıl Yapılır?

Askercell kullananlar EKLE yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kaydetmek istediği numarayı 4848’e gönderebilir. Daha önceleri eklediğiniz numaraları değiştirmek isteğe göre, 532’yi aramanız gerekmektedir.

Askercell Uyumlu Telefonlar Nedir?

Tüm telefon modelleri ile askercell hatlarınızı kullanabilmeniz olabilecekdür. Bu hatlar, tuşlu veya dokunmatik fark etmeksizin bütün telefonlar ile uyum göstermektedir. Askercell hatlarının internete kapalı olması nedeni ile mobil cihazlar yerine, tuşlu telefonlar tercih edilebilir.

Askercell Nasıl İptal Edilir?

Askercell hattı normal hatta çevirmek yahut iptal etmek için 532 Turkcell İletişim Merkezini arayabilirsiniz. İptal işleminden sonra varsa paketinizden kalan kullanım haklarınız da sonlanır. Ayrıca iptal edilmediği taktirde, mevcut paketiniz her ay otomatik olarak yenilenmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu